Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Subiecte similare
    Admin on-line
    Mihaela

    Ana Maria

    Cine este conectat?
    În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori

    Nici unul

    Recordul de utilizatori conectați a fost de 141, Mar Feb 01, 2011 3:33 am
    Ultimele subiecte
    » IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE ARAMIS
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 28, 2011 10:49 am Scris de tavibkk

    » ce am gatit azi
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 8:09 pm Scris de ShopKids

    » Haine copii
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 7:48 pm Scris de ShopKids

    » Bijuterii UNICAT - realizate manual
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Mai 30, 2011 4:35 pm Scris de eOti

    » Premiatii concursului
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

    » Alexia-Diana Basceanu
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

    » hainute copii de firma outlet si second hand
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Mai 09, 2011 5:56 am Scris de ianismagazin

    » Album MARA
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 04, 2011 7:34 pm Scris de teodoraion

    » La Multi Ani Ana!!
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Apr 19, 2011 2:38 am Scris de alinagherman

    » 3 lucruri care ne sperie
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 06, 2011 10:37 pm Scris de sandy

    Mai 2024
    LunMarMierJoiVinSamDum
      12345
    6789101112
    13141516171819
    20212223242526
    2728293031  

    Calendar Calendar

    Stiri

    Terapie on-line


    New sponsor










    handmade,sourire des couleurs,zambetul culorilor
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 2466r05


    Sponsori


    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    +9
    bebelusha18
    alinagherman
    ceva_dulce
    kristina
    madamio
    zana_ale
    raruta
    oltea
    Mihaela
    13 participanți

    Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

    In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de zana_ale Dum Apr 18, 2010 6:39 pm

    Este posibil. Stai linistita, ca nu te ajuta cu nimic daca te agiti, dar te rog sa nu amani controlul ginecologic.
    Rana ai tratat-o pana acum?
    Exista posibilitatea ca sarcina sa o mareasca un pic.
    zana_ale
    zana_ale
    Medic generalist
    Medic generalist

    Varsta : 42
    Localizare : fagaras
    Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
    Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
    Nume poznas : mihaela si alexandra
    Inscriere : 04/01/2009
    Nr. mesaje : 140

    http://www.aloe-vera-forever.ro

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de kristina Dum Apr 18, 2010 8:32 pm

    la ultimul control(acum 3 saptamani)mi a spus ca a inceput sa se vindece si ca e multumita de cum arata acum,ca e din ce in ce mai bine
    kristina
    kristina
    Mamica noua
    Mamica noua

    mami : Critina-Elena
    Varsta : 42
    Localizare : braila
    Job/Fun : clipe petrecute alaturi de prieteni
    Stare de spirit : fericitii parinti ai unui baietel
    Despre noi : doi tineri indragostiti ,cu bebe drag si scump
    Nume poznas : Robert-Alexandru
    Inscriere : 29/10/2008
    Nr. mesaje : 65

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de madamio Dum Apr 18, 2010 8:57 pm

    multumesc frumos pt raspuns,au inceput sa i apara pete rosii si pe piept(pe maini si picioruse inca nu iau aparut) nu prea mananca,febra nu a facut delok,si sper sa nu faca,nu tuseste,nu i curge nasul,sper sa scapam usor,si sa fie o forma usoara de rubeola,problema e urmatoarea,dar o sa o rezolv cumva si pe asta,<Mada are mana in gips ,acum o luna a cazut si si a rupt humerusul ,(ruptura cu deplasare ) a fost operat si i s a bagat tija(toate nenorocirile se pare ca se abat asupra noastra) marti trebuie sa mergem la control sa i se scoara firele,gipsul,sa i se faca radiografie,peste cateva luni trebuie iar operat sa i se scoata tija ......nu stiu ce o sa fac?cum sa ma duc marti in spital daca el are rubeola?imbolnavesc si copii de acolo,trebuie sa gasesc o solutie,multumesc mult de tot pt raspunsuri,cu suzeta,da,asa m am gandit si eu .trebuie sa renunt definitiv la ea,chiar daca plange,si bate din picioare,pupici.
    madamio
    madamio
    Mamica cu experienta
    Mamica cu experienta

    Varsta : 42
    Localizare : braila
    Job/Fun : deocamdata,cea mai mare preocupare a mea este baietelul meu scump Madalin,mami/Mioara,tati/Marius
    Stare de spirit : sunt o mamica fericita
    Inscriere : 28/10/2008
    Nr. mesaje : 371

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de zana_ale Dum Apr 18, 2010 11:04 pm

    Cel mai bine ar fi sa iei legatura cu medicul ortoped pt a vedea cum sa procedati. Poate se amana internarea in spital.
    zana_ale
    zana_ale
    Medic generalist
    Medic generalist

    Varsta : 42
    Localizare : fagaras
    Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
    Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
    Nume poznas : mihaela si alexandra
    Inscriere : 04/01/2009
    Nr. mesaje : 140

    http://www.aloe-vera-forever.ro

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de ceva_dulce Dum Apr 18, 2010 11:16 pm

    Intrebare... Exista ovulatie multipla??? Daca exista,la ce interval de timp se poate produce ovulatia multipla pe parcursul aceluiasi ciclu menstrual? Ovulatia se poate produce si in timpul menstuatiei ca apoi sa mai existe inca una la un interval de 17 zile?
    Au fost mai multe intrebari, dar sper sa primesc raspunsul la toate...
    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 518837

    ceva_dulce
    Mamica noua
    Mamica noua

    Varsta : 45
    Localizare : Romania
    Job/Fun : mamica Andreei si sper ca nu voi fi numai a ei...
    Stare de spirit : am avut si zile mai bune...
    Despre noi : nimic de spus
    Nume poznas : Andreea
    Inscriere : 17/04/2010
    Nr. mesaje : 3

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de zana_ale Lun Apr 19, 2010 12:03 am

    Medicina clasica spune ca o femeie are un ciclu de 28 de zile in care un ovul este eliberat de un folicul, parcurge tubul falopian si apoi este fertilizat sau eliminat in decursul menstruatiei.O femeie nu poate sa ovuleze mai mult de o data pe un ciclu, astfel ea nu poate sa ramana insarcinata mai mult de odata pe un ciclu.Ovulatia multipla poate sa apara atunci cand doua ovule sunt eliberate intr-un singur ciclu. Ambele ovule sunt eliberate pe parcursul celor 24 ore si duc la aparitia cazurilor de gemeni.
    Sunt cercetarii recente care sustin ca femeia de fapt ovuleaza de mai multe ori pe luna (de aceia metoda calendarului ca si metoda de contraceptie da de multe ori gres) dar... in cartile 'oficiale' de medicina inca nu au aparut aceste informatii.
    Pentru femeile care au ciclu regulat, ovulatia in timpul mesntruatiei este putin probabila, dar pt cele care nu il au exista o mare probabilitate sa se produca si de 2-3 ori pe luna.
    Aceste femei pot constata ca ovuleaza in timpul menstruatiei sau a ceea ce cred ele ca este menstruatie. Totusi, probabiliatea de sa ovula in timpul menstruatiei este destul de scazuta.
    Dar pentru ca sperma poate trai in corp intre 3-5 zile, sarcina poate sa apara in urma contactelor ce au avut loc in aceeasta perioada.
    zana_ale
    zana_ale
    Medic generalist
    Medic generalist

    Varsta : 42
    Localizare : fagaras
    Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
    Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
    Nume poznas : mihaela si alexandra
    Inscriere : 04/01/2009
    Nr. mesaje : 140

    http://www.aloe-vera-forever.ro

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de ceva_dulce Lun Apr 19, 2010 12:23 am

    Multumesc pentru raspuns... Acum m-am lamurit. Ma gandeam ca poate am ovulat in perioada menstruatiei. Dar ovulatia mi-a fost confirmata de testele de ovulatie in cea de-a 16 zi a ciclului. Dupa care a urmat o sangerare. La inceput maronie, apoi roz si intr-un final rosie. Ma gandeam ca ar fi putut fi sangerare de nidatie. Dar cred ca nu este vorba despre asa ceva....

    ceva_dulce
    Mamica noua
    Mamica noua

    Varsta : 45
    Localizare : Romania
    Job/Fun : mamica Andreei si sper ca nu voi fi numai a ei...
    Stare de spirit : am avut si zile mai bune...
    Despre noi : nimic de spus
    Nume poznas : Andreea
    Inscriere : 17/04/2010
    Nr. mesaje : 3

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de zana_ale Lun Apr 19, 2010 12:47 am

    Este posibil sa fie sangerare de nidatie,dar tot odata poate fi si datorita contactului sexual si a unei rane pe col de exemplu.
    Sfatul meu e sa consulti un medic ginecologic pt a fi sigura.
    Iti doresc multa bafta!
    zana_ale
    zana_ale
    Medic generalist
    Medic generalist

    Varsta : 42
    Localizare : fagaras
    Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
    Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
    Nume poznas : mihaela si alexandra
    Inscriere : 04/01/2009
    Nr. mesaje : 140

    http://www.aloe-vera-forever.ro

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de zana_ale Lun Apr 19, 2010 5:21 pm

    Va doresc o saptamana frumoasa si ... astept cat mai multe intrebari!
    pup
    zana_ale
    zana_ale
    Medic generalist
    Medic generalist

    Varsta : 42
    Localizare : fagaras
    Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
    Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
    Nume poznas : mihaela si alexandra
    Inscriere : 04/01/2009
    Nr. mesaje : 140

    http://www.aloe-vera-forever.ro

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de alinagherman Lun Apr 19, 2010 11:03 pm

    buna ziua ...am un baietel de 2 ani si jumatate . de la 1 an si 8 luni face la olita si am renuntat la scutec si noaptea. au mai fot perioade , dar foarte scurte, cand mai facea noaptea in pat dar de 3 saptamani se scapa pe el. in prezent ma trezesc data pe noapte si il pun la olita si nu mai uda patul. ar trebui sa merg sa-i fac analize? o sa mai dureze perioada/ problema e ca doarem asa de profund ca nu se treeste sa ceara la olita. nu stu cat este de grav
    multumesc
    alinagherman
    alinagherman
    Mamica moderator
    Mamica moderator

    Varsta : 42
    Localizare : Iasi
    Job/Fun : fun
    Stare de spirit : vesela
    Nume poznas : Fabian Mihai si Eduard Stefan
    Inscriere : 11/01/2009
    Nr. mesaje : 2018

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de zana_ale Mar Apr 20, 2010 4:53 am

    Udarea patului in timpul noptii, numita enurezis nocturn, consta in scaparea involuntara de urina in timpul somnului. Udarea patului este un lucru foarte obisnuit la sugari si copiii mici, dar este considerat o problema cand apare la baieti peste 6 ani sau la fetite peste 5 ani.
    Nu ai de ce sa te ingrijorezi, la varsta lui inca nu are controlul definitiv asupra corpului.
    Inainte de culcare pune-l la olita, nu-i da lichide multe si la cina sa manance ceva usor, ca digestia sa nu fie ingreunata.
    zana_ale
    zana_ale
    Medic generalist
    Medic generalist

    Varsta : 42
    Localizare : fagaras
    Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
    Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
    Nume poznas : mihaela si alexandra
    Inscriere : 04/01/2009
    Nr. mesaje : 140

    http://www.aloe-vera-forever.ro

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de alinagherman Mar Apr 20, 2010 12:57 pm

    multumesc de raspuns...vad ca esti distribuitor e la forever...sunt bune vitaminele pt copii? am vazut la cineva...la ce ajuta mai exact...caut ceva sa-i faca pofta de mancare
    alinagherman
    alinagherman
    Mamica moderator
    Mamica moderator

    Varsta : 42
    Localizare : Iasi
    Job/Fun : fun
    Stare de spirit : vesela
    Nume poznas : Fabian Mihai si Eduard Stefan
    Inscriere : 11/01/2009
    Nr. mesaje : 2018

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de zana_ale Mar Apr 20, 2010 2:45 pm

    Cu multa placere!
    Vitaminele de la Forever sunt foarte bune pt cei mici,in primul rand pt ca sunt special facute pt ei, apoi sunt suta la suta naturale,extrase din fructe si legume proaspete, contin fitonutrienti (acele substante care le regasim in fructe in primele 24 de ore de la coacere, dar o coacere naturala, nu culese verzi si fortat sa se coaca cum gasim majoritatea fructelor in ziua de azi in piete) care reda pofta de mancare copiilor, si au un gust de portocale si zmeura, foarte apreciat de copii.
    Sunt masticabile, cand i-am dat zanei au devenit 'bomboanele' ei preferate.
    Ti le recomand cu incredere, am obtinut rezultate foarte bune la copiii cu apetit scazut. Eu ,de obicei, le recomand impreuna cu gelul de aloe cu gust de piersici,special pt copii (ei mai mananca diferite 'prostioare' ca ciocolata, bomboane, cremvusti, mananca nespalati pe maini...).
    zana_ale
    zana_ale
    Medic generalist
    Medic generalist

    Varsta : 42
    Localizare : fagaras
    Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
    Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
    Nume poznas : mihaela si alexandra
    Inscriere : 04/01/2009
    Nr. mesaje : 140

    http://www.aloe-vera-forever.ro

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de alinagherman Mar Apr 20, 2010 5:22 pm

    si cam cat timp ar trebui sa-i fac tratamentul.. stiu ca se da una dimineata si una seara, sunt pe 2 culori dar nu stiu cat timp ar trebui sa i le dau
    alinagherman
    alinagherman
    Mamica moderator
    Mamica moderator

    Varsta : 42
    Localizare : Iasi
    Job/Fun : fun
    Stare de spirit : vesela
    Nume poznas : Fabian Mihai si Eduard Stefan
    Inscriere : 11/01/2009
    Nr. mesaje : 2018

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de zana_ale Mar Apr 20, 2010 6:09 pm

    Asta depinde foarte mult de copil, cel mai bun rezultat l-0am obtinut la o vecina in bloc cu un copilas de 2 ani si 2 luni,care a inceput sa caute carnea in frigider (asa s-a exprimat mama lui) intr-o saptamana si jumatate, dar ea a continuat cu vitaminele si gelul pana a terminat flacoanele, si cel mai 'slab', cu o mamica cunoscuta pe net a carui copil de 4 ani a inceput sa manance tot din farfurie dupa o luna si 3 saptamani.
    Medicii firmei nu recomanda mai mult de 2 lunii pt ca se pare ca nu e necesar.

    Analize pt viermisorii i-ai facut?
    zana_ale
    zana_ale
    Medic generalist
    Medic generalist

    Varsta : 42
    Localizare : fagaras
    Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
    Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
    Nume poznas : mihaela si alexandra
    Inscriere : 04/01/2009
    Nr. mesaje : 140

    http://www.aloe-vera-forever.ro

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de alinagherman Mar Apr 20, 2010 7:26 pm

    inca nu i-am facut dar o sa incep saptamana asta..stiu ca trebuie repetate de 3 ori. cu scaunul iese la 2 , 3 zile si iesea mai mult la cresa decat acasa asa ca nu am reusit.dar acum cat o sa-l tin acasa o sa incerc
    multumesc pentru raspunsuri.
    alinagherman
    alinagherman
    Mamica moderator
    Mamica moderator

    Varsta : 42
    Localizare : Iasi
    Job/Fun : fun
    Stare de spirit : vesela
    Nume poznas : Fabian Mihai si Eduard Stefan
    Inscriere : 11/01/2009
    Nr. mesaje : 2018

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de kristina Mar Apr 20, 2010 8:51 pm

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 4770 buna ziua,in primul rand vreau sa va multumesc pt sfaturi,apoi sa va spun ca am fost la medic si sunt f fericita.Mai intai mi a facut ecograf,a vrut sa vada daca e de la sarcina ,dar copilasul e bine,f bine(l am vazut pt prima data)apoi mi a facut si un consult si s a dovedit ca e de la rana pe col,mi a spus sa ma spal cu musetel si apoi sa folosesc ovule Polygynax.Suntem f fericiti ca nu e nimic mai grav si ca bebelusul nostru e bine.O zi buna
    kristina
    kristina
    Mamica noua
    Mamica noua

    mami : Critina-Elena
    Varsta : 42
    Localizare : braila
    Job/Fun : clipe petrecute alaturi de prieteni
    Stare de spirit : fericitii parinti ai unui baietel
    Despre noi : doi tineri indragostiti ,cu bebe drag si scump
    Nume poznas : Robert-Alexandru
    Inscriere : 29/10/2008
    Nr. mesaje : 65

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de oltea Mier Apr 21, 2010 2:47 am

    kristina, ne bucuram ca totul este bine. sarcina usoara in continuare!
    oltea
    oltea
    Mamica moderator
    Mamica moderator

    Varsta : 55
    Localizare : brasov
    Job/Fun : cel mai nou job al meu: mami / sudoku
    Stare de spirit : ok
    Inscriere : 05/01/2009
    Nr. mesaje : 2419

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de Mihaela Mier Apr 21, 2010 2:52 am

    ca "matusica" sunt tare mandra ca bebitu e bine.. dar nu uita ca si tu trebuie sa fii.. pupicei la mamicute
    Mihaela
    Mihaela
    Mamica admin.
    Mamica admin.

    Varsta : 42
    Localizare : braila
    Job/Fun : mamica de Mara
    Stare de spirit : fericita sii iubita
    Despre noi : Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 526438t4ocp540c1
    Nume poznas : Mihaela/Mara
    Inscriere : 22/10/2008
    Nr. mesaje : 2274

    http://www.copilasipoznasi.com

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de zana_ale Mier Apr 21, 2010 3:18 am

    kristina, felicitari! Ma bucur mult pt tine.
    zana_ale
    zana_ale
    Medic generalist
    Medic generalist

    Varsta : 42
    Localizare : fagaras
    Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
    Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
    Nume poznas : mihaela si alexandra
    Inscriere : 04/01/2009
    Nr. mesaje : 140

    http://www.aloe-vera-forever.ro

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de kristina Mier Apr 21, 2010 5:48 pm

    va multumesc multumesc mult fetelor Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 574316
    kristina
    kristina
    Mamica noua
    Mamica noua

    mami : Critina-Elena
    Varsta : 42
    Localizare : braila
    Job/Fun : clipe petrecute alaturi de prieteni
    Stare de spirit : fericitii parinti ai unui baietel
    Despre noi : doi tineri indragostiti ,cu bebe drag si scump
    Nume poznas : Robert-Alexandru
    Inscriere : 29/10/2008
    Nr. mesaje : 65

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de kristina Joi Apr 22, 2010 2:10 pm

    buna ziua,revin cu o intrebare,BITESTUL este obligatoriu la 28 de ani in conditiile in care nu am avut niciodata probleme majore de sanatate.Am inteles ca unii medici recomanda,in sarcina,acest test dar ca nu e f relevant si ca de multe ori rezultatele sunt gresite.multumesc
    kristina
    kristina
    Mamica noua
    Mamica noua

    mami : Critina-Elena
    Varsta : 42
    Localizare : braila
    Job/Fun : clipe petrecute alaturi de prieteni
    Stare de spirit : fericitii parinti ai unui baietel
    Despre noi : doi tineri indragostiti ,cu bebe drag si scump
    Nume poznas : Robert-Alexandru
    Inscriere : 29/10/2008
    Nr. mesaje : 65

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de zana_ale Joi Apr 22, 2010 4:55 pm

    Bitestul se face intre saptamanile 12 si 14 si consta intr-o ecografie, un consult genetic si analize de sange.
    Sfatul meu e sa il faci, ni este obligatoriu,dar e mai bine sa sti dinainte,daca, Doamne fereste, juniorul are ceva.
    Daca medicul este bun, rezultatele nu au cum sa fie gresite.
    Nu conteaza daca ai avut pana acum probleme de sanatate, din pacate bolile genetice nu depind de acest lucru.
    zana_ale
    zana_ale
    Medic generalist
    Medic generalist

    Varsta : 42
    Localizare : fagaras
    Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
    Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
    Nume poznas : mihaela si alexandra
    Inscriere : 04/01/2009
    Nr. mesaje : 140

    http://www.aloe-vera-forever.ro

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de raruta Sam Apr 24, 2010 5:46 pm

    Buna ziua!

    Sunt mamica unui baietel de 2 ani si 2 luni si as avea si eu cateva intrebari. Am o dilema. Lui Rares i-am iesit tare greu dintisorii, fiecare dinte care iesea insemna febra, diaree, stari de iritare ptr el.Nici acum la 2 ani nu avem toti dintisorii iesiti. Acum o luna au iesit caninii de sus si acum am constatat ca unul din canini a inceput sa se carieze. Oare care ar putea fi cauza? Si ce ar trebui sa fac in cazul acesta.
    raruta
    raruta
    Mamica admin.
    Mamica admin.

    Varsta : 43
    Localizare : PISCU
    Job/Fun : bibliotecar scolar
    Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
    Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
    Inscriere : 29/10/2008
    Nr. mesaje : 6082

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de zana_ale Dum Apr 25, 2010 5:04 pm

    O lipsa a intarzierii aparitie dintilor este lipsa de Ca sau de D3.
    I-ai facut profilaxia cu Vigantol? Ce lapte i dai sa bea? Laptele de vaca are mult prea putin calciu pt necesarul unei bune dezvoltari a danturii si sistemului osteoarticular pt cei mici.
    In legatura cu cariile: il mai alaptezi pe cel mic? Pt ca e posibil sa fie carie de biberon...
    zana_ale
    zana_ale
    Medic generalist
    Medic generalist

    Varsta : 42
    Localizare : fagaras
    Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
    Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
    Nume poznas : mihaela si alexandra
    Inscriere : 04/01/2009
    Nr. mesaje : 140

    http://www.aloe-vera-forever.ro

    Sus In jos

    Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari - Pagina 2 Empty Re: Dr. Neagu Mihaela - Va raspunde la intrebari

    Mesaj Scris de Continut sponsorizat


    Continut sponsorizat


    Sus In jos

    Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

    Sus

    - Subiecte similare

     
    Permisiunile acestui forum:
    Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum