Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Admin on-line
Mihaela

Ana Maria

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 141, Mar Feb 01, 2011 3:33 am
Ultimele subiecte
» IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE ARAMIS
Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 28, 2011 10:49 am Scris de tavibkk

» ce am gatit azi
Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 8:09 pm Scris de ShopKids

» Haine copii
Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 7:48 pm Scris de ShopKids

» Bijuterii UNICAT - realizate manual
Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Mai 30, 2011 4:35 pm Scris de eOti

» Premiatii concursului
Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» Alexia-Diana Basceanu
Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» hainute copii de firma outlet si second hand
Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Mai 09, 2011 5:56 am Scris de ianismagazin

» Album MARA
Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 04, 2011 7:34 pm Scris de teodoraion

» La Multi Ani Ana!!
Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Apr 19, 2011 2:38 am Scris de alinagherman

» 3 lucruri care ne sperie
Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 06, 2011 10:37 pm Scris de sandy

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Stiri

Terapie on-line


New sponsor










handmade,sourire des couleurs,zambetul culorilor
Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 2466r05


Sponsori


Avort-intrerupere prematura a sarcinii

+16
irinaj
della
brunetik
oltea
yoanici
florena_florentina
AlinaS
Mihaela
capbunvivi
Madyelena
florares
narcy
alyna
Negoita Elena
raruta
teodoraion
20 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de della Lun Feb 23, 2009 4:37 pm

Nu suntem in masura sa criticam pe nimeni.Este o decizie pe care ambii parinti o iau sau nu.De preferat este sa nu se ajunga la avort.Sunt atatea metode contraceptive.
della
della
Mamica cu experienta
Mamica cu experienta

Varsta : 47
Localizare : Tg.Jiu
Job/Fun : sa ma plimb,sa navighez pe net
Stare de spirit : optimista
Nume poznas : Luana si Casian
Inscriere : 04/02/2009
Nr. mesaje : 449

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de oltea Lun Feb 23, 2009 4:49 pm

brunetik a scris:sa ne fereasca dumnezeu de asa ceva fetelor!...nu sunt de acord...

doar de dragul discutiei: daca ti s-ar spune clar "sarcina oprita in evolutie"? n-ai fi de acord, asa-i?
oltea
oltea
Mamica moderator
Mamica moderator

Varsta : 55
Localizare : brasov
Job/Fun : cel mai nou job al meu: mami / sudoku
Stare de spirit : ok
Inscriere : 05/01/2009
Nr. mesaje : 2419

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de yoanici Joi Feb 26, 2009 3:35 am

Pai della cu tot cu anticonceptionale am ramas, dar erau altele decat ce iau acum.Si mintea este altfel decat la 22 de ani.
yoanici
yoanici
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 46
Localizare : braila
Job/Fun : baietelul meu
Stare de spirit : fericita
Nume poznas : IOANA SI BB ANDREI
Inscriere : 02/02/2009
Nr. mesaje : 2441

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de irinaj Lun Mar 02, 2009 8:17 pm

nu am facut si nici nu voi face asa ceva. asa gandeam si inainte de a o avea pe andreea , dar acum cu atat mai mult. cred ca a da viata unui copil este ceva minunat. noi nu avem dreptul sa curmam o viata. fetelor , de la ce varsta a sarcinii ati auzit bataile inimii copilului vostru? eu de la 7 saptamani. ati auzit vreodata un sunet mai frumos?
si plus de asta, in ziua de azi cand exista atatea metode contraceptive pe piata nu cred ca mai merita sa ajungi la avort. da, nu ai ce te face daca sarcina e cu probleme sau daca esti victima unui viol, dar atata timp cat sarcina apare in cadrul unei casnicii................ sub nici o forma. nu judec pe nimeni dar am observat ca folosirea metodelor contraceptive sau recurgerea la avort tine si de educatie. eu lucrez ca invatatoare in mediul rural. nici nu va inchipuiti cate femei folosesc avortul ca metoda contraceptiva din cauza ca ele cred ca pilulele ingrasa. nu au nici o scuza ca dupa ce le explici recurg la aceasta metoda. nu vreau sa judec pe nimeni, dar fetelor ganditi-va de doua ori inainte de a recurge la ceva ce te mutileaza si fizic si sufleteste.

irinaj
Mamica noua
Mamica noua

Varsta : 43
Localizare : galati
Job/Fun : invatatoare
Stare de spirit : buna
Nume poznas : irina si bebe andreea madalina
Inscriere : 18/01/2009
Nr. mesaje : 32

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de yoanici Mar Mar 03, 2009 3:45 am

Irinaj aici gresesti un pic cum am mai spus si mai sus cu tot cu contraceptive am ramas insarcinata.Iar cumnata mea are baiatul cu 4 luni mai mare decat al meu,iar dupa 4 luni dupa ce a nascut a ramas insarcinata ,tot cu anticonceptionale,si ce era sa faca ?
yoanici
yoanici
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 46
Localizare : braila
Job/Fun : baietelul meu
Stare de spirit : fericita
Nume poznas : IOANA SI BB ANDREI
Inscriere : 02/02/2009
Nr. mesaje : 2441

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de alyna Mar Mar 03, 2009 5:38 am

parerea mea este ca nimeni nu trebuie sa-i judece pe ceilalti.Fiecare face ce crede ca este bine.
alyna
alyna
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 43
Localizare : Almasu
Job/Fun : Invatatoare
Stare de spirit : vesela,foarte activa
Nume poznas : Alina si bebe Daria
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 4915

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de kristina Joi Mar 05, 2009 2:49 am

pana acum nu am facut asa ceva si nici nu-mi doresc.nu judec pe nimeni,asta e ,cand e singura solutie..........sunt atatea metode contraceptive si de aceea nu sunt de acord cu pers care fac intrerupere voit :218: apropo,imi doresc gemeni,daca se poate fetita si baietel :flower:
kristina
kristina
Mamica noua
Mamica noua

mami : Critina-Elena
Varsta : 42
Localizare : braila
Job/Fun : clipe petrecute alaturi de prieteni
Stare de spirit : fericitii parinti ai unui baietel
Despre noi : doi tineri indragostiti ,cu bebe drag si scump
Nume poznas : Robert-Alexandru
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 65

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de della Joi Mar 05, 2009 3:12 am

si eu sunt de aceeasi parere-fiecare face ce considera ca este bine,nu trebuie sa judecam pe nimeni,nu suntem in masura noi.
della
della
Mamica cu experienta
Mamica cu experienta

Varsta : 47
Localizare : Tg.Jiu
Job/Fun : sa ma plimb,sa navighez pe net
Stare de spirit : optimista
Nume poznas : Luana si Casian
Inscriere : 04/02/2009
Nr. mesaje : 449

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de scumpetea Dum Mar 08, 2009 1:43 am

teodora si eu vreau cartea despre avort...scumpetea10@yahoo.com Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 1055228icscxoqeso

scumpetea
Mamica efervescenta
Mamica efervescenta

Varsta : 45
Localizare : Zalau
Job/Fun : educatoare
Stare de spirit : optimista
Inscriere : 18/11/2008
Nr. mesaje : 1456

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de Mihaela Mier Mai 06, 2009 3:15 pm

Avortul este intrerupere prematura a sarcinii, inainte ca fatul sa fie suficient dezvoltat pentru a supravietui. Atunci cand sarcina este intrerupta din cauze naturale sau s-a produs de la sine, acesta este un avort spontan, dar exista si avortul provocat atunci cand sunt luate intentionat masuri de intrerupere a sarcinii.



Orice femeie la varsta fertila, oricare ar fi starea civila, varsta, venitul, educatia sau religia, ar putea suferi un avort. Cele mai des intalnite motivele pentru care femeile aleg avortul sunt:



- prevenirea nasterii unui copil malformat sau cu boli grave;

- afectiune fizica sau psihica care pune in pericol viata gravidei sau a fatului in cazul in care sarcina se mentine;

- contraceptie nereusita;

- intreruperea unei sarcini nedorite;

- sarcina aparuta in urma unui viol sau incest;



Avortul spontan se poate produce din mai multe cauze, cum ar fi: bolile infectioase, bolile febrile, emotiile puternice, lovituri accidentale in abdomen, raporturi sexuale excesive. Aceste avorturi se intalnesc destul de des, statisticile arata ca 15-20 % din sarcinile dorite se termina cu avort spontan.



Avortul provocat se produce atunci cand sarcina poate agrava starea de sanatate a viitoarei mamici, dar si a copilului. Avorturile provocate se pot efectua in diferite stadii ale sarcinii:

- pana la 12 saptamani la cererea femeii, dar nu din motive de afectare a sanatatii mamei sau a copilului;

- intre 12 si 22 saptamani numai in cazuri speciale, avortul efectuandu-se atunci cand sarcina sau nasterea copilului poate pune in pericol viata mamei sau a copilului;

- pana la 28 de saptamani numai atunci cand copilul poate suferi de anumite afectiuni genetice sau malformatii (sindromul Down).



Avortul nu poate fi privit ca o metoda de contraceptie. Avortul efectuat pentru a renunta la o sarcina neplanificata, ce a aparut in urma unui esec in folosirea unei metode contraceptive sau din cauza lipsei de cunostinte despre metodele contraceptive, poate fi considerat de-a dreptul inuman.
Mihaela
Mihaela
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 42
Localizare : braila
Job/Fun : mamica de Mara
Stare de spirit : fericita sii iubita
Despre noi : Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 526438t4ocp540c1
Nume poznas : Mihaela/Mara
Inscriere : 22/10/2008
Nr. mesaje : 2274

http://www.copilasipoznasi.com

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de anuta22 Joi Iul 29, 2010 8:41 pm

nu sunt de acord cu avortuil si Dumnezeu ma ferit de asa ceva,nu as face un avort decat la cerea medicului,daca sunt probleme.
anuta22
anuta22
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 36
Localizare : onesti bacau
Job/Fun : navigatul pe net......
Stare de spirit : sunt foarte fericita
Despre noi : noi suntem o familie care sa infiintat in anul 2006 in luna noiembrie pe data de 11 cand am sarbatorit nunta unirii noastre,iar in primavara anului 2007 a venit pe lume printesica noastra Alexandra.
Nume poznas : anuta/alexandra
Inscriere : 28/04/2009
Nr. mesaje : 2096

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de sandy Joi Iul 29, 2010 9:59 pm

un singur cuvant..CRIMA
sandy
sandy
Ajutor de admin
Ajutor de admin

Varsta : 39
Localizare : calarasi
Job/Fun : studenta/mamica
Stare de spirit : buna
Despre noi : am 25 de ani
sunt o persoana,prietenoasa,caruia nu-i plac persoanele false
Nume poznas : sandy

cristian
Inscriere : 25/04/2010
Nr. mesaje : 1870

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de anuta22 Joi Iul 29, 2010 10:30 pm

asa este Sandy,dar daca medicul iti zic ca are nu stiu ce malformatie,ce faci?il aduci pe viata sa te chinui si tu si el?
anuta22
anuta22
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 36
Localizare : onesti bacau
Job/Fun : navigatul pe net......
Stare de spirit : sunt foarte fericita
Despre noi : noi suntem o familie care sa infiintat in anul 2006 in luna noiembrie pe data de 11 cand am sarbatorit nunta unirii noastre,iar in primavara anului 2007 a venit pe lume printesica noastra Alexandra.
Nume poznas : anuta/alexandra
Inscriere : 28/04/2009
Nr. mesaje : 2096

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de sandy Vin Iul 30, 2010 12:33 am

eu ma refer Anuta clar la avort...in sine ca tu vtei sa-l omori...ca nu te-ai protejat si dak ma gandesc mai bine!!...cunosc cazuri cand medicii au zis ca e un copil..cu probleme si s-a nascut sanatos!!sau ca si in cazul meu din cauza lor ca au omis in repetate randuri sa mi fasa rh-ul...desi am fc de la inceput analizele...in luna a saptea ma trezesc ca imi spun ce rh am??...si eu nu stiam ptr ca mai fc de 2 ori analizele tot ptr asta..si au zis ca e bn...nu mai mult!...iar apoi au descoperit ca am rh negativ si eram incompatibila cu sotul si ca grupa si ca rh...si ne-au spus ca 1 din 100 de copii ies sanatosi!dar a fost foarte bine si am un copil sanatos si scump!!
sandy
sandy
Ajutor de admin
Ajutor de admin

Varsta : 39
Localizare : calarasi
Job/Fun : studenta/mamica
Stare de spirit : buna
Despre noi : am 25 de ani
sunt o persoana,prietenoasa,caruia nu-i plac persoanele false
Nume poznas : sandy

cristian
Inscriere : 25/04/2010
Nr. mesaje : 1870

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de anuta22 Vin Iul 30, 2010 3:51 am

asa este Sandy ai foarte mare dreptate ,dar traim in Romania,deci fara cuvinte,este normal ca avortul e crima,si o faci cu mana ta si din prostioa ta.
anuta22
anuta22
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 36
Localizare : onesti bacau
Job/Fun : navigatul pe net......
Stare de spirit : sunt foarte fericita
Despre noi : noi suntem o familie care sa infiintat in anul 2006 in luna noiembrie pe data de 11 cand am sarbatorit nunta unirii noastre,iar in primavara anului 2007 a venit pe lume printesica noastra Alexandra.
Nume poznas : anuta/alexandra
Inscriere : 28/04/2009
Nr. mesaje : 2096

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de sandy Lun Noi 01, 2010 5:21 pm

am vazut o tanti..ii spun asa..care se lauda...cu cate intreruperi de sarcina are zicea ceva de genul...ca breo 30...nu mai le stia nr... cheers ....sincer ma uitam cu dispret...de ce????...ptr ca imi imaginam cat au suferit copilasii aia!!.
sandy
sandy
Ajutor de admin
Ajutor de admin

Varsta : 39
Localizare : calarasi
Job/Fun : studenta/mamica
Stare de spirit : buna
Despre noi : am 25 de ani
sunt o persoana,prietenoasa,caruia nu-i plac persoanele false
Nume poznas : sandy

cristian
Inscriere : 25/04/2010
Nr. mesaje : 1870

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de teodoraion Vin Ian 07, 2011 8:02 pm

de obicei cele ce spun :nu judecati..probabil au facut un avort...noi nu judecam..doar spunem lucrurilor pe nume..e CRIMA....noi nu untem judecatori...are cine judeca..sunt cazuri si cazuri..in cazul amintit:OPRIREA EVOLUTIEI...copilul e deja mort nu ai ce face...sa nu incercam sa ne ascundem dupa deget...
teodoraion
teodoraion
Mamica efervescenta
Mamica efervescenta

Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Job/Fun : copilasii
Stare de spirit : optimista
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 955

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de sandy Vin Ian 07, 2011 10:46 pm

e in firea oamenilor..sA se gandeasca..eu judec mai ales cand e vorba de asta
sandy
sandy
Ajutor de admin
Ajutor de admin

Varsta : 39
Localizare : calarasi
Job/Fun : studenta/mamica
Stare de spirit : buna
Despre noi : am 25 de ani
sunt o persoana,prietenoasa,caruia nu-i plac persoanele false
Nume poznas : sandy

cristian
Inscriere : 25/04/2010
Nr. mesaje : 1870

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de anuta22 Sam Ian 08, 2011 10:28 pm

fiecare cu viata sa,si nasa mea de botez avea foarte multe,nici nu le mai stia nr,oricum peste 35/
anuta22
anuta22
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 36
Localizare : onesti bacau
Job/Fun : navigatul pe net......
Stare de spirit : sunt foarte fericita
Despre noi : noi suntem o familie care sa infiintat in anul 2006 in luna noiembrie pe data de 11 cand am sarbatorit nunta unirii noastre,iar in primavara anului 2007 a venit pe lume printesica noastra Alexandra.
Nume poznas : anuta/alexandra
Inscriere : 28/04/2009
Nr. mesaje : 2096

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de teodoraion Mar Ian 25, 2011 9:10 pm

fiecare cu viata sa....dar...ne pasa de fiecare.....daca e pacat trebuie spus in fata..
teodoraion
teodoraion
Mamica efervescenta
Mamica efervescenta

Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Job/Fun : copilasii
Stare de spirit : optimista
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 955

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de teodoraion Sam Mar 19, 2011 2:50 am

In 27 februarie a aparut in Romania un link cu poze facute profesional cu un copilas avortat. Pentru ca realitatea despre avort este de regula tinuta ascunsa, (pentru ca mamele sa nu stie exact ce se intampla cu copilul lor avortat - li se spune doar sec ca se indeparteaza o gramada informa de celule...!!!), va rog mult sa trimiteti tuturor cunoscutilor vostri acest link!!

http://www.narcisvirgiliu.ro/blog/mami-de-ce/

Ajuta la trezirea noastra, ca indivizi si ca natiune. Adevarul te face liber, a spus Domnul Isus - si a stiut El de ce spune asta.

Mi s-a parut uimitor ca in 12 zile acest site a avut 21408 accesari si 186 de comentarii pe blogul respectiv. CITITI, e mai bun decat o carte buna!!

Va rog mult, trimiteti informatia, implicati-va si in comentarii pe blog, e important ca lumea sa stie ce este cu adevarat avortul! Romania a fost anii trecuti NUMARUL 1 MONDIAL in ce priveste RATA AVORTURILOR - cu alte cuvinte, in tara noastra s-a inregistrat cea mai mare densitate de avorturi DIN LUME!! Doar in 1990 au fost inreg. in spitale de stat (fara clinici particulare sau mentiuni despre avorturi facute empiric acasa, sau prin pastile avortive) un numar de 992.265 avorturi!! Statistica provine de la Min. Sanatatii din Romania! Se estimeaza ca din 1990 pana in prezent in Romania s-au facut peste 20.000.000 de avorturi - asta inseamna o natiune intreaga ingropata! Cum sa ne mai asteptam sa ne mearga bine?

DOAMNE, AI MILA DE NOI!
teodoraion
teodoraion
Mamica efervescenta
Mamica efervescenta

Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Job/Fun : copilasii
Stare de spirit : optimista
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 955

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de sandy Sam Mar 19, 2011 3:24 am

sa stii ca am ramas uimita..cine face asta e CRIMA
sandy
sandy
Ajutor de admin
Ajutor de admin

Varsta : 39
Localizare : calarasi
Job/Fun : studenta/mamica
Stare de spirit : buna
Despre noi : am 25 de ani
sunt o persoana,prietenoasa,caruia nu-i plac persoanele false
Nume poznas : sandy

cristian
Inscriere : 25/04/2010
Nr. mesaje : 1870

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de narcy Sam Mar 19, 2011 3:42 am

am ramas fara cuvinte si imaginile nu-mi ies din cap....
narcy
narcy
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 41
Localizare : BRAILA
Job/Fun : andreea ingerasul mamii
Stare de spirit : FERICITA SI IUBITA
Nume poznas : mami-Narcisa
tati:Paul
puiul nostru:Andreea
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 3802

Sus In jos

Avort-intrerupere prematura a sarcinii - Pagina 2 Empty Re: Avort-intrerupere prematura a sarcinii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum