Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Admin on-line
Mihaela

Ana Maria

Cine este conectat?
În total sunt 4 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 4 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 141, Mar Feb 01, 2011 3:33 am
Ultimele subiecte
» IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE ARAMIS
Psiholog pentru voi! - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 28, 2011 10:49 am Scris de tavibkk

» ce am gatit azi
Psiholog pentru voi! - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 8:09 pm Scris de ShopKids

» Haine copii
Psiholog pentru voi! - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 7:48 pm Scris de ShopKids

» Bijuterii UNICAT - realizate manual
Psiholog pentru voi! - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Mai 30, 2011 4:35 pm Scris de eOti

» Premiatii concursului
Psiholog pentru voi! - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» Alexia-Diana Basceanu
Psiholog pentru voi! - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» hainute copii de firma outlet si second hand
Psiholog pentru voi! - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Mai 09, 2011 5:56 am Scris de ianismagazin

» Album MARA
Psiholog pentru voi! - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 04, 2011 7:34 pm Scris de teodoraion

» La Multi Ani Ana!!
Psiholog pentru voi! - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Apr 19, 2011 2:38 am Scris de alinagherman

» 3 lucruri care ne sperie
Psiholog pentru voi! - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 06, 2011 10:37 pm Scris de sandy

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Stiri

Terapie on-line


New sponsor










handmade,sourire des couleurs,zambetul culorilor
Psiholog pentru voi! - Pagina 3 2466r05


Sponsori


Psiholog pentru voi!

+9
raruta
yoanici
narcy
capbunvivi
nada
Arthemis09
Mihaela
m23luiza
terapieonline
13 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de terapieonline Mar Iun 02, 2009 11:40 pm

madamio a scris:eu am un baietel de 1 an si 8 luni.Este un copil cuminte,dar problema e ca,bate copii,si chiar si persoanele adulte.Daca un copil vine la el,indiferent de varsta,il bate si il impinge.Sau daca are o jucarie si o i a un copil,tot asa,il bate.La fel si cu persoanele in varsta,daca vine la el,sa l pupe,sau sa l dragaluiasca,ii da cu palmuta.Eu ii explic,ca nu i frumos,dar degeaba.Ce pot sa fac?El i si selecteaza copii,nu se joaca cu toti copii,lui ii plac cei mai 'slabi de caracter'sa zic asa,adica daca vede ca el il poate conduce pe copilul respectiv,se joaca cu el,dar daca vede ca,copilul este mai indraznet,il impinge.Multumesc

buna,
Ofera-mi te rog mai multe informatii: cu cine isi petrece toata ziua prichindelul tau? stai tu cu el, sta bunica, stai amandoua...mai are frati? cu cine mai locuiti in casa, pe langa tine si el? stai la bloc, la casa? s-a nascut la termen? l-ai alaptat la san pana la cat timp? a avut loc vreun eveniment mai diferit pe perioada sarcinii tale?
daca vreunul din raspunsurile pe care le-ai putea da la aceste intrebari atinge vreo coarda sensibila sau devine prea personala, te invit sa imi raspunzi pe adresa de mail de pe site-ul meu. daca nu, poti raspunde in continuare pe copilasipoznasi, abia poate experienta unora sau altora foloseste mai multor persoane...

astept cu interes raspunsul tau!

terapieonline
Psiholog
Psiholog

Localizare : Bucuresti
Job/Fun : psiholog
Stare de spirit : excelenta
Despre noi : Indrazneste! terapia nu este un moft! Impreuna, viata ta poate redeveni roz.
Nume poznas : Ioana Rahoveanu
Inscriere : 13/05/2009
Nr. mesaje : 53

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de simonegrea Mier Iun 03, 2009 1:18 pm

am si eu o intrebare !
care ar putea fi cauza unui copil mare ..de 5-6-7 ani ... care face pe el la aceasta varsta , ?intreb pt o prietena dea mea , care are un baiat de 6 ani si ceva , nu au probleme in familie , baiatul merge la gradi dar noaptea face pipi in pat si ziua lipsa mare ...pe el ...

eu am avut probleme de acest fel cu fata mea insa pe la varsta de 4 ani si ceva ..si am merg la psiholog care mia dat un raspuins ..ca ar fi din cauza tv ..si a lucruriulor uratew care le vede acolo ...am interzis desenele violente si sa reglementat problema !
simonegrea
simonegrea
Mamica efervescenta
Mamica efervescenta

Varsta : 41
Localizare : VALCANI , JUD TIMIS
Job/Fun : familista ...
Stare de spirit : vesela tot timpul ..
Nume poznas : simona mamica lui timeea si maya !
Inscriere : 28/01/2009
Nr. mesaje : 984

http://happy-family.1forum.biz

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de terapieonline Joi Iun 04, 2009 12:57 am

simonegrea a scris:am si eu o intrebare !
care ar putea fi cauza unui copil mare ..de 5-6-7 ani ... care face pe el la aceasta varsta , ?intreb pt o prietena dea mea , care are un baiat de 6 ani si ceva , nu au probleme in familie , baiatul merge la gradi dar noaptea face pipi in pat si ziua lipsa mare ...pe el ...

eu am avut probleme de acest fel cu fata mea insa pe la varsta de 4 ani si ceva ..si am merg la psiholog care mia dat un raspuins ..ca ar fi din cauza tv ..si a lucruriulor uratew care le vede acolo ...am interzis desenele violente si sa reglementat problema !

buna,

Problemele de aceasta natura pot ifi cauzate de anumite temeri/frici pe care le manifesta copilul si pe care nu le-a depasit. Unii copii care se afla in astfel de cazuri ori sunt bauti de unul din parinti fara ca celalalt sa stie, ori este batut la gradinita, ori efectiv manifesta teama fata de un obiect anume sau de o persoana anume.Trebuie urmarita frecventa cu care se intampla acest lucur.Face pe el in FIECARE seara, sau doar ocazional? daca nu face acest lucru des, ci dopar in anumite zile, as recomanda sa se analizeze in detaliu cu cine a intrat in contact in ziua respectiva si ce activitati a intreprins...
Este adevarat, desenele violente, reclamele TV si chiar Tv-ul propriu-zis sunt extrem de daunatoare atat la noi, la adulti, si mai ales la copii.
I se poate oricum scoate din "meniu" si lui TV-ul, si chiar daca la el nu va functiona, tot e bine sa nu fie lasat sa sa uite decat la desene pe DVD, desene "docile", cele clasice si non-violente.
Exista deci sa faca acest lucru din anxietate.

Astept mai multe detalii.

terapieonline
Psiholog
Psiholog

Localizare : Bucuresti
Job/Fun : psiholog
Stare de spirit : excelenta
Despre noi : Indrazneste! terapia nu este un moft! Impreuna, viata ta poate redeveni roz.
Nume poznas : Ioana Rahoveanu
Inscriere : 13/05/2009
Nr. mesaje : 53

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de madamio Vin Iun 05, 2009 3:16 am

terapieonline a scris:
madamio a scris:eu am un baietel de 1 an si 8 luni.Este un copil cuminte,dar problema e ca,bate copii,si chiar si persoanele adulte.Daca un copil vine la el,indiferent de varsta,il bate si il impinge.Sau daca are o jucarie si o i a un copil,tot asa,il bate.La fel si cu persoanele in varsta,daca vine la el,sa l pupe,sau sa l dragaluiasca,ii da cu palmuta.Eu ii explic,ca nu i frumos,dar degeaba.Ce pot sa fac?El i si selecteaza copii,nu se joaca cu toti copii,lui ii plac cei mai 'slabi de caracter'sa zic asa,adica daca vede ca el il poate conduce pe copilul respectiv,se joaca cu el,dar daca vede ca,copilul este mai indraznet,il impinge.Multumesc

buna,
Ofera-mi te rog mai multe informatii: cu cine isi petrece toata ziua prichindelul tau? stai tu cu el, sta bunica, stai amandoua...mai are frati? cu cine mai locuiti in casa, pe langa tine si el? stai la bloc, la casa? s-a nascut la termen? l-ai alaptat la san pana la cat timp? a avut loc vreun eveniment mai diferit pe perioada sarcinii tale?
daca vreunul din raspunsurile pe care le-ai putea da la aceste intrebari atinge vreo coarda sensibila sau devine prea personala, te invit sa imi raspunzi pe adresa de mail de pe site-ul meu. daca nu, poti raspunde in continuare pe copilasipoznasi, abia poate experienta unora sau altora foloseste mai multor persoane...

astept cu interes raspunsul tau!
baietelul locuieste cu mine si cu sotul meu,locuim singuri,nu mai am alt copil.De cand l am nascut soacra mea a venit zi de zi la noi si a stat cu el.Acum eu am inceput serviciul si majoritatea timpului el sta cu soacra mea,cat sunt eu la servici,apoi sta cu mine.Da,l am nascut la termen la 39 de saptamani,nu mi amintesc sa fi avut un eveniment pe perioada sarcinii,aveam dureri de mijloc,si tot timpul mi a fost frica sa nu pierd sarcina(am urmat tratament ca sa am acest copil)locuim la bloc.Ii place foarte mult afara,si incercam sa l tinem cate o ora dimineata si 2 3 ore dupa amiaza afara.din pacate nu l am alaptat,datorita problemelor la nastere nu am avut san,l am crescut cu lapte praf,mi am dorit foarte mult sa mi tin copilul la piept sa l alaptez,dar nu aveam decat foarte putin lapte,si a supt doar 3 saptamani,si asta in completare cu lapte praf.Soacra mea l a cam lasat sa faca ce vrea el,daca vrea sus,il urca sus,daca vrea jos,ea se conformeaza,ii da sa pape pe geam,daca nu l urca pe fereastra,pe pervaz,nu papa,bate din picioare,si arata ca vrea akolo,mie i mi face la fel acasa,cand vine ora de papa,i mi arata ca vrea sa pape la geam,eu ii spun ca nu i voie si sa stam pe scaunel sa papam,incepe sa planga,si eu ii spun ca m a supar pe el,si m a fac ca plang.El vine la mine,ma ia de gat si apoi papa,pe scaunel,dar uneori alerg cu castronul dupa el prin casa.Daca mergem afara,merge ce merge pe jos,apoi arata la soacra mea sa l ia in brate,stie ca ea l ar duce si 5 km in brate,si cand o vede pe ea,vrea in brate.Cu mine merge de manuta.Ce a ti vrea sa mai stiti?multumesc
madamio
madamio
Mamica cu experienta
Mamica cu experienta

Varsta : 42
Localizare : braila
Job/Fun : deocamdata,cea mai mare preocupare a mea este baietelul meu scump Madalin,mami/Mioara,tati/Marius
Stare de spirit : sunt o mamica fericita
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 371

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de simonegrea Vin Iun 05, 2009 6:10 am

multumesc pt raspunsul acordat ,
am sa mai vb cu prietena mea sai spun ... mai vin cu detalii daca trebuie ! :)
simonegrea
simonegrea
Mamica efervescenta
Mamica efervescenta

Varsta : 41
Localizare : VALCANI , JUD TIMIS
Job/Fun : familista ...
Stare de spirit : vesela tot timpul ..
Nume poznas : simona mamica lui timeea si maya !
Inscriere : 28/01/2009
Nr. mesaje : 984

http://happy-family.1forum.biz

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de scumpetea Sam Iun 06, 2009 3:13 pm

terapieonline a scris:
scumpetea a scris:Am si eu o intrebare...Baietelul meu are 1 an si doua luni si ii e foarte frica de persoane straine...Daca nu il ating nu e nici o problema dar in momentul in care cineva incearca sa puna mana pe el urla ca din gura de sarpe...Asa se intampla si la medic unde face un taraboi de ti-e mai mare rusinea...Pana acum era foarte sociabil, acum insa vad ca avem o problema...Singurele persoane cu care interactioneaza fara probleme, ba chiar face el primul pas sunt copiii...Ce sa fac?

sa-ti traiasca baietelul!
Cat despre problema lui cu necunoscutii nu trebuie sa-ti dea mari batai de cap....multi copilasi reactioneaza asa. Ceea ce ai putea sa faci tu insa, este ca atunci cand apare persoana straina, sa vorbesti mai intai tu cu ea, sa pui mana pe ea, si apoi, TU sa fi cea care ia mana persoanei si o pune pe baietelul tau. De asemenea, in acelasi timp poti sa spui astfel:"uite mami, ea e maria, prietena mamei, a venit sa te vada"....astfel in momentul in care copilul aude vocea mamei, si atingerea de persoana straina are loc simultan cu atingerea mainii tale, ar trebui sa nu se mai sperie atat de tare.
Vocea si mirosul mamei, mai ales in primii ani de viata, eu efect terapeutic (daca-l putem numi asa) pentru copil.
Asa poti proceda si la doctor.Cand se "napusteste" asupra lui, ia mana doctorului si fi tu cea care o pune pe copilas...Incearca! sunt curioasa sa-mi spui cum a functionat!

succes!

Multumesc mult pentru sfat...Am sa incerc sa vad daca merge...Oricum saptamana viitoare ne facem o programare la medic asa ca voi vedea daca reusesc in acest fel sa il mai calmez... :)

scumpetea
Mamica efervescenta
Mamica efervescenta

Varsta : 45
Localizare : Zalau
Job/Fun : educatoare
Stare de spirit : optimista
Inscriere : 18/11/2008
Nr. mesaje : 1456

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de terapieonline Dum Iun 07, 2009 4:17 pm

madamio a scris:
terapieonline a scris:
madamio a scris:eu am un baietel de 1 an si 8 luni.Este un copil cuminte,dar problema e ca,bate copii,si chiar si persoanele adulte.Daca un copil vine la el,indiferent de varsta,il bate si il impinge.Sau daca are o jucarie si o i a un copil,tot asa,il bate.La fel si cu persoanele in varsta,daca vine la el,sa l pupe,sau sa l dragaluiasca,ii da cu palmuta.Eu ii explic,ca nu i frumos,dar degeaba.Ce pot sa fac?El i si selecteaza copii,nu se joaca cu toti copii,lui ii plac cei mai 'slabi de caracter'sa zic asa,adica daca vede ca el il poate conduce pe copilul respectiv,se joaca cu el,dar daca vede ca,copilul este mai indraznet,il impinge.Multumesc

buna,
Ofera-mi te rog mai multe informatii: cu cine isi petrece toata ziua prichindelul tau? stai tu cu el, sta bunica, stai amandoua...mai are frati? cu cine mai locuiti in casa, pe langa tine si el? stai la bloc, la casa? s-a nascut la termen? l-ai alaptat la san pana la cat timp? a avut loc vreun eveniment mai diferit pe perioada sarcinii tale?
daca vreunul din raspunsurile pe care le-ai putea da la aceste intrebari atinge vreo coarda sensibila sau devine prea personala, te invit sa imi raspunzi pe adresa de mail de pe site-ul meu. daca nu, poti raspunde in continuare pe copilasipoznasi, abia poate experienta unora sau altora foloseste mai multor persoane...

astept cu interes raspunsul tau!
baietelul locuieste cu mine si cu sotul meu,locuim singuri,nu mai am alt copil.De cand l am nascut soacra mea a venit zi de zi la noi si a stat cu el.Acum eu am inceput serviciul si majoritatea timpului el sta cu soacra mea,cat sunt eu la servici,apoi sta cu mine.Da,l am nascut la termen la 39 de saptamani,nu mi amintesc sa fi avut un eveniment pe perioada sarcinii,aveam dureri de mijloc,si tot timpul mi a fost frica sa nu pierd sarcina(am urmat tratament ca sa am acest copil)locuim la bloc.Ii place foarte mult afara,si incercam sa l tinem cate o ora dimineata si 2 3 ore dupa amiaza afara.din pacate nu l am alaptat,datorita problemelor la nastere nu am avut san,l am crescut cu lapte praf,mi am dorit foarte mult sa mi tin copilul la piept sa l alaptez,dar nu aveam decat foarte putin lapte,si a supt doar 3 saptamani,si asta in completare cu lapte praf.Soacra mea l a cam lasat sa faca ce vrea el,daca vrea sus,il urca sus,daca vrea jos,ea se conformeaza,ii da sa pape pe geam,daca nu l urca pe fereastra,pe pervaz,nu papa,bate din picioare,si arata ca vrea akolo,mie i mi face la fel acasa,cand vine ora de papa,i mi arata ca vrea sa pape la geam,eu ii spun ca nu i voie si sa stam pe scaunel sa papam,incepe sa planga,si eu ii spun ca m a supar pe el,si m a fac ca plang.El vine la mine,ma ia de gat si apoi papa,pe scaunel,dar uneori alerg cu castronul dupa el prin casa.Daca mergem afara,merge ce merge pe jos,apoi arata la soacra mea sa l ia in brate,stie ca ea l ar duce si 5 km in brate,si cand o vede pe ea,vrea in brate.Cu mine merge de manuta.Ce a ti vrea sa mai stiti?multumesc

buna,
multumesc pentru sinceritatea cu care ai detaliat totul...acum cred ca ai inteles singura de ce copilul se poarta cum se poarta...nu este o tragedie...se poate remedia,insa iti recomand sa ai neaparat o discutie cu soacra ta...daca repercursiunile "educatiei" pe care o promoveaza cat sta cu fiul tau iti convine,atunci trebuie sa accepti situatia, dar daca vrei o schimbare (ceea ce din cate am vazut cam vrei...), purtati o discutie! chiar daca ea petrece in timpul saptamanii cu fiul vostru poate mai multe ore decat petreceti voi, parintii, asta nu inseamna ca educatia pe care trebuie sa o ofere si modul in care trebuie sa formeze acest copilas ii apartine. tu ca mama,ai dreptul de a impune niste reguli. Stabileste-le impreuna cu sotul tau eventual, si incearca sa i le comunici soacrei tale intr-un mod diplomat, ca nu cumva sa se simta ofensata. fa-o sa inteleaga ca daca ii face toate poftele nepotelului ei, nu-i face nici un bine, ba chiar din contra...

astept sa-mi spui cum a decurs!

terapieonline
Psiholog
Psiholog

Localizare : Bucuresti
Job/Fun : psiholog
Stare de spirit : excelenta
Despre noi : Indrazneste! terapia nu este un moft! Impreuna, viata ta poate redeveni roz.
Nume poznas : Ioana Rahoveanu
Inscriere : 13/05/2009
Nr. mesaje : 53

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de narcy Lun Iul 06, 2009 4:00 pm

astazi e luni asa ca asteptam cu noi intrebari !
narcy
narcy
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 41
Localizare : BRAILA
Job/Fun : andreea ingerasul mamii
Stare de spirit : FERICITA SI IUBITA
Nume poznas : mami-Narcisa
tati:Paul
puiul nostru:Andreea
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 3802

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de raruta Mar Iul 07, 2009 7:03 pm

Nu mai aveti intrebari pentru psihologul nostru?
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de yoanici Mier Iul 08, 2009 3:34 am

Am venit eu cu o problema.Am un baietel de 1 an si 10 luni,si avem o problema cu olita.De foarte putin timp a inceput sa faca la olita,cu toate ca am incercat de la 9-10 luni.Face doar pipi la olita si nu mereu,il mai scapa si in pampers.Aici vine problema mea si cred ca ,cumva a fost vina mea.L-am certat de cateva ori ca face pe el si nu cere olita,iar acum de cate ori ii vine sa faca zice ca il doare "mami doale"iar cand il pun pe oala imi cere pampersul.Asta dureaza de vre-o saptamana,si la cuculet nu are nimic.Oare am fost prea" dura" cu el ca l-am certat asa de rau?
yoanici
yoanici
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 46
Localizare : braila
Job/Fun : baietelul meu
Stare de spirit : fericita
Nume poznas : IOANA SI BB ANDREI
Inscriere : 02/02/2009
Nr. mesaje : 2441

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de raruta Mier Iul 08, 2009 4:20 am

Yoanici si noi avem aceeasi problema cu olita! Dar ei sunt mici inca! Eu il las pe Rares acum ziua in chilotel, cand vrea sa faca pipi zice pipi si se aseaza sa faca dar olita nci nu vrea sa o vada. In schimb i-o las la vedere in camera, se joaca cu ea, dar de facut nu face!
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de yoanici Mier Iul 08, 2009 4:32 am

Pai si eu il tin in chilotel dar numai in curte ,cand intram la culcare punem pampersi.Si la noi este tocmai invers dupa ce face cere oala.Sau cateodata ma minte hahahaha si nu face nimic sta si jumate de ora pe olita.
yoanici
yoanici
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 46
Localizare : braila
Job/Fun : baietelul meu
Stare de spirit : fericita
Nume poznas : IOANA SI BB ANDREI
Inscriere : 02/02/2009
Nr. mesaje : 2441

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de raruta Mier Iul 08, 2009 4:36 am

Daca ii mi invatam si la olita suntem tari! Eu cred ca am sa-i cumpar o olita muzicala! :77:
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de yoanici Mier Iul 08, 2009 4:43 am

Andrei are si din aceea.Degeaba el se juca cu ea si am fost nevoita sa ii mai iau una.
yoanici
yoanici
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 46
Localizare : braila
Job/Fun : baietelul meu
Stare de spirit : fericita
Nume poznas : IOANA SI BB ANDREI
Inscriere : 02/02/2009
Nr. mesaje : 2441

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de m23luiza Mier Iul 08, 2009 5:11 pm

Eu zic ca va grabiti, fetele... cred ca fiecare copil are ritmul lui si cand va fi pregatit, va face la olita... Robert face la olita de toate, si asta de pe la 2 ani si 1 luna... Pana atunci, oricat am insistat, nu vroia si pace... facea pe el sau in pampers...
Acum in schimb punem pampers noaptea... Are nopti in care se trezeste si cere la olita, dar si nopti cand face in pampers... Cred ca ar trebui sa-l trezesc noaptea sa-l pun la olita... sau nu mai stiu...
m23luiza
m23luiza
Mamica cu experienta
Mamica cu experienta

Varsta : 45
Localizare : Galati, Romania
Job/Fun : mamica
Stare de spirit : buuuna
Despre noi : Eu sunt Luiza, mami a lu' Robert Gabriel care are 1 an si 8 luni
Nume poznas : Luiza, mami a lui Robert, nascut pe 13 martie 2007
Inscriere : 10/11/2008
Nr. mesaje : 346

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de GeorgianaGog Mier Iul 08, 2009 6:31 pm

si la noi e o pb cu olita...se joak cu ea..se pune pe ea cand vrea dar de facut nu vrea...spune k face pis dar dupa ce a facut pe ea sau pe jos...k acum sta fara pampers ziua numai cand plecam i-l pun...mi-a facut decat de 3 ori in ea si tare bucuroasa a fost..desi cred k a fost o "scapare"fara voie :107: dar totusi e un inceput bun...

GeorgianaGog
Mamica efervescenta
Mamica efervescenta

Varsta : 36
Localizare : PITESTI
Job/Fun : plimbarile
Stare de spirit : happy
Nume poznas : mami Georgiana& bebe Briana
Inscriere : 04/01/2009
Nr. mesaje : 617

Sus In jos

Psiholog pentru voi! - Pagina 3 Empty Re: Psiholog pentru voi!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum