Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Admin on-line
Mihaela

Ana Maria

Cine este conectat?
În total sunt 3 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 3 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 141, Mar Feb 01, 2011 3:33 am
Ultimele subiecte
» IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE ARAMIS
Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? I_icon_minitimeMar Iun 28, 2011 10:49 am Scris de tavibkk

» ce am gatit azi
Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 8:09 pm Scris de ShopKids

» Haine copii
Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 7:48 pm Scris de ShopKids

» Bijuterii UNICAT - realizate manual
Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? I_icon_minitimeLun Mai 30, 2011 4:35 pm Scris de eOti

» Premiatii concursului
Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» Alexia-Diana Basceanu
Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» hainute copii de firma outlet si second hand
Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? I_icon_minitimeLun Mai 09, 2011 5:56 am Scris de ianismagazin

» Album MARA
Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? I_icon_minitimeMier Mai 04, 2011 7:34 pm Scris de teodoraion

» La Multi Ani Ana!!
Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? I_icon_minitimeMar Apr 19, 2011 2:38 am Scris de alinagherman

» 3 lucruri care ne sperie
Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? I_icon_minitimeMier Apr 06, 2011 10:37 pm Scris de sandy

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Stiri

Terapie on-line


New sponsor










handmade,sourire des couleurs,zambetul culorilor
Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? 2466r05


Sponsori


Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa?

5 participanți

In jos

Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? Empty Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa?

Mesaj Scris de raruta Dum Noi 16, 2008 4:56 pm

A venit sezonul rece si gata cu iesirile la plimbare foarte dese. Acum doar foarte putin pe afara si gata repede in casa sa nu racim. Cum il putem feri pe bebe de raceala?
Am vorbit ieri cu o farmacista si mi-a spus ca ete recomandat sa-i introducem micutului 2 catei de usturoi pe zi in mancare. Sau putem sa-i mai dam zeama de varza( 2 linmgurite nu mai mult) sau zeama se muraturi la fel. Voi ce remedii stiti. Haideti sa facem schimb de idei!
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? Empty Re: Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa?

Mesaj Scris de alyna Joi Noi 20, 2008 2:55 am

Eu am nascut-o pe Daria in luna noiembrie.Avea 2 saptamani cand am inceput sa o scot afara zilnic cate 1 ora pe zi.De atunci foarte rar se intampla sa nu iesim macar 1 ora afara chiar daca este frig.Exceptii fac zilele cand ploua,bate vantul puternic sau viscoleste.Eu cred ca este important sa scoatem copiii, chiar daca e mai frig.Imbracati mai grosut si nu patesc nimic.Tin sa mentionez ca noi stam la 60-70 km de muntele Vladeasa( suntem aproape de munti)si aici este foarte frig.Cu toate acestea eu mi-am scos fetita afara de micutza ca sa se obisnuiasca.
alyna
alyna
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 43
Localizare : Almasu
Job/Fun : Invatatoare
Stare de spirit : vesela,foarte activa
Nume poznas : Alina si bebe Daria
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 4915

Sus In jos

Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? Empty Re: Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa?

Mesaj Scris de scumpetea Joi Noi 20, 2008 10:27 pm

Eu am nascut in martie...Si l-am calit pe Edi treptat...Cate putin afara in fiecare zi...Asa facem si acum...Pana acum nu am fost niciodata raciti si avem 8 luni imediat...

scumpetea
Mamica efervescenta
Mamica efervescenta

Varsta : 45
Localizare : Zalau
Job/Fun : educatoare
Stare de spirit : optimista
Inscriere : 18/11/2008
Nr. mesaje : 1456

Sus In jos

Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? Empty Re: Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa?

Mesaj Scris de alyna Joi Noi 20, 2008 11:39 pm

Sanatate multa!!!!!!
alyna
alyna
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 43
Localizare : Almasu
Job/Fun : Invatatoare
Stare de spirit : vesela,foarte activa
Nume poznas : Alina si bebe Daria
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 4915

Sus In jos

Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? Empty Re: Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa?

Mesaj Scris de raruta Vin Noi 21, 2008 4:29 am

Bravo fetele! Si eu l-am scos pe Rares in fiecare zi afara putin cate putin acum ca e mai frig. Noi am fost raciti si imi e cam teama!
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? Empty Re: Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa?

Mesaj Scris de narcy Dum Dec 07, 2008 7:23 pm

si noi iesim afara in fiecare zi si asta e un lucru bun
narcy
narcy
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 41
Localizare : BRAILA
Job/Fun : andreea ingerasul mamii
Stare de spirit : FERICITA SI IUBITA
Nume poznas : mami-Narcisa
tati:Paul
puiul nostru:Andreea
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 3802

Sus In jos

Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? Empty Re: Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa?

Mesaj Scris de alyna Dum Dec 07, 2008 8:01 pm

foarte bine fetelor!!!!
alyna
alyna
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 43
Localizare : Almasu
Job/Fun : Invatatoare
Stare de spirit : vesela,foarte activa
Nume poznas : Alina si bebe Daria
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 4915

Sus In jos

Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? Empty Re: Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa?

Mesaj Scris de alinagherman Joi Iun 17, 2010 5:41 pm

eu am nascut in septembrie. si noi am iesit des afara dar fost sensibil si de cand l-am dat in colectivitate a racit destul de des. la 5 luni am fost internati in spital cu bronsiolita. acum ca are aproape 3 ani s- mai calit. nu mai raceste asa de repede chiar daca merge la cresa
alinagherman
alinagherman
Mamica moderator
Mamica moderator

Varsta : 41
Localizare : Iasi
Job/Fun : fun
Stare de spirit : vesela
Nume poznas : Fabian Mihai si Eduard Stefan
Inscriere : 11/01/2009
Nr. mesaje : 2018

Sus In jos

Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa? Empty Re: Cum il feresti pe bebe de raceala si gripa?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum