Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Admin on-line
Mihaela

Ana Maria

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 141, Mar Feb 01, 2011 3:33 am
Ultimele subiecte
» IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE ARAMIS
Unghiile false - un mic truc I_icon_minitimeMar Iun 28, 2011 10:49 am Scris de tavibkk

» ce am gatit azi
Unghiile false - un mic truc I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 8:09 pm Scris de ShopKids

» Haine copii
Unghiile false - un mic truc I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 7:48 pm Scris de ShopKids

» Bijuterii UNICAT - realizate manual
Unghiile false - un mic truc I_icon_minitimeLun Mai 30, 2011 4:35 pm Scris de eOti

» Premiatii concursului
Unghiile false - un mic truc I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» Alexia-Diana Basceanu
Unghiile false - un mic truc I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» hainute copii de firma outlet si second hand
Unghiile false - un mic truc I_icon_minitimeLun Mai 09, 2011 5:56 am Scris de ianismagazin

» Album MARA
Unghiile false - un mic truc I_icon_minitimeMier Mai 04, 2011 7:34 pm Scris de teodoraion

» La Multi Ani Ana!!
Unghiile false - un mic truc I_icon_minitimeMar Apr 19, 2011 2:38 am Scris de alinagherman

» 3 lucruri care ne sperie
Unghiile false - un mic truc I_icon_minitimeMier Apr 06, 2011 10:37 pm Scris de sandy

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Stiri

Terapie on-line


New sponsor










handmade,sourire des couleurs,zambetul culorilor
Unghiile false - un mic truc 2466r05


Sponsori


Unghiile false - un mic truc

3 participanți

In jos

Unghiile false - un mic truc Empty Unghiile false - un mic truc

Mesaj Scris de Madyelena Mar Mar 17, 2009 5:04 pm

Unghiile false

Unghiile false - un mic truc Yy8HO-unghiile-false
Toate femeile isi doresc sa aiba unghii lungi, insa nu toate reusesc sa le pastreze asa. Din diferite motive, unghiile se rup. Tocmai din acest motiv, majoritatea femeilor apeleaza la un mic truc: unghiile false. Trebuie sa aveti insa mare grija, pentru ca pe cat sunt de frumoase, pe atat sunt de periculoase.
In primul rand trebuie sa stii ca exista doua sisteme diferite de unghii false: capsulele si cele sculptate sau modelate. Capsulele din plastic se prezinta sub forma unui mulaj care reproduce unghia. O aplicam lipind-o cu un lipici special si apoi ii dam forma dorita.
Unghiile sculptate sunt realizate prin folosirea unui material asemanator rasinii, care se muleaza pe unghia naturala cu ajutorul unui sablon. Rasina acrilica este obtinuta prin amestecul unei pudre si a unui lichid care permite confectionarea pastei ce serveste la sculptarea unghiei false.
Pentru a aplica unghiile false este nevoie de o pregatire prealabila. Unghiile naturale
sunt plilite chiar si pe partea lor lucioasa pentru a usura aderarea acrilului. Aceasta etapa este cea mai agresiva pentru ca subtiaza unghia si o face mai fragile. Pilirea creste gradul de penetrare a produselor chimice, foarte toxice.
Anumiti manichiuristi experti pilesc delicat suprafata unghiei naturale, dar altii o subtiaza prea mult. Anumite centre folosesc chiar pile electrice care produc adevarate dezastre. Asa se explica faptul ca persoanele care isi pun frecvent unghii false nu mai pot sta fara ele. Nu pentru ca ar avea unghii urate ci pentru ca ele s-au deteriorat in timp.
Daca unghiile sunt pilite si devin foarte subtiri, substantele toxice patrund si in piele. Lipiciul folosit la atasarea unghiilor
capsule
este mai putin toxic decat gelul sau acrilul.
Unghiile false pot duce la complicatii. Rasina acrilica poate provoca iritatii si eczeme ale pielii din vecinatatea unghiei. In unele cazuri apar iritatii si la distanta, cauzate de atingerea zonei cu unghiile. Pot aparea egzeme la nivelul pleoapelor, pe fata sau pe gat.
Unghiile false favorizeaza exfolierea celor naturale pentru ca acrilul ataca pielea de sub unghie, iar unghia naturala se albeste. De asemenea, ea se poate ingalbeni sau invineti din cauza unei infectii bacteriene.
Printre altele, exfolierea unghiilor naturale este favorizata de lungimea lor, determinandu-ne sa le folosim si sa ne servim de ele ca de niste instrumente; deschidem sticle, indepartam impuritati. Si spalatul vaselor este o problema pentru unghii. De reguila, cu cat unghia este mai lunga, cu atat este mai fragila.
Unghiile false le afecteaza pe cele naturale, acesta fiind motivul pentru care atunci cand le indepartam nu suntem prea mandre de urmari. Fenomenul este acelasi ca atunci cand indepartam lacul de unghii cu acetona. Desi am aplicat in prealabil o baza, unghia ramane terna, galbuie si chiar patata. Asta ne determina sa aplicam o alta oja si sa nu mai putem scapa din acest cerc vicios.
Madyelena
Madyelena
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 42
Localizare : tulcea
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 4345

Sus In jos

Unghiile false - un mic truc Empty Re: Unghiile false - un mic truc

Mesaj Scris de alyna Mier Aug 05, 2009 4:38 am

interesant articolul
alyna
alyna
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 43
Localizare : Almasu
Job/Fun : Invatatoare
Stare de spirit : vesela,foarte activa
Nume poznas : Alina si bebe Daria
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 4915

Sus In jos

Unghiile false - un mic truc Empty Re: Unghiile false - un mic truc

Mesaj Scris de alyna Mier Aug 05, 2009 4:38 am

si eu mi-am pus unghii tehnice de 2 ori si chiar distrug unghia naturala
alyna
alyna
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 43
Localizare : Almasu
Job/Fun : Invatatoare
Stare de spirit : vesela,foarte activa
Nume poznas : Alina si bebe Daria
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 4915

Sus In jos

Unghiile false - un mic truc Empty Re: Unghiile false - un mic truc

Mesaj Scris de simonegrea Mier Aug 05, 2009 4:50 am

EU LE AM DESTUL DE LUNGI , NU MIAS PUNE FALSE ! :bball:
simonegrea
simonegrea
Mamica efervescenta
Mamica efervescenta

Varsta : 41
Localizare : VALCANI , JUD TIMIS
Job/Fun : familista ...
Stare de spirit : vesela tot timpul ..
Nume poznas : simona mamica lui timeea si maya !
Inscriere : 28/01/2009
Nr. mesaje : 984

http://happy-family.1forum.biz

Sus In jos

Unghiile false - un mic truc Empty Re: Unghiile false - un mic truc

Mesaj Scris de alyna Mier Aug 05, 2009 5:05 am

si eu le port lungi dar am fost in constructii si cu munca mi s-au rupt si inainte de nunta fratelui meu am fost si mi-am pus unghii.
alyna
alyna
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 43
Localizare : Almasu
Job/Fun : Invatatoare
Stare de spirit : vesela,foarte activa
Nume poznas : Alina si bebe Daria
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 4915

Sus In jos

Unghiile false - un mic truc Empty Re: Unghiile false - un mic truc

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum