Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Admin on-line
Mihaela

Ana Maria

Cine este conectat?
În total sunt 5 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 5 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 141, Mar Feb 01, 2011 3:33 am
Ultimele subiecte
» IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE ARAMIS
Freedom2Go I_icon_minitimeMar Iun 28, 2011 10:49 am Scris de tavibkk

» ce am gatit azi
Freedom2Go I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 8:09 pm Scris de ShopKids

» Haine copii
Freedom2Go I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 7:48 pm Scris de ShopKids

» Bijuterii UNICAT - realizate manual
Freedom2Go I_icon_minitimeLun Mai 30, 2011 4:35 pm Scris de eOti

» Premiatii concursului
Freedom2Go I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» Alexia-Diana Basceanu
Freedom2Go I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» hainute copii de firma outlet si second hand
Freedom2Go I_icon_minitimeLun Mai 09, 2011 5:56 am Scris de ianismagazin

» Album MARA
Freedom2Go I_icon_minitimeMier Mai 04, 2011 7:34 pm Scris de teodoraion

» La Multi Ani Ana!!
Freedom2Go I_icon_minitimeMar Apr 19, 2011 2:38 am Scris de alinagherman

» 3 lucruri care ne sperie
Freedom2Go I_icon_minitimeMier Apr 06, 2011 10:37 pm Scris de sandy

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Stiri

Terapie on-line


New sponsor










handmade,sourire des couleurs,zambetul culorilor
Freedom2Go 2466r05


Sponsori


Freedom2Go

In jos

Freedom2Go Empty Freedom2Go

Mesaj Scris de zana_ale Mier Apr 21, 2010 5:27 pm

Freedom2Go ofera mai mult decat libertate. Este un copus format din gelul de aloe vera (https://www.foreverliving.com/cms/downloads/Forever_Freedom_12.pdf) si suc de rodie bogat in antioxidanti puternici, esentiali in lupta impotriva efectelor nocive ale radicalilor liberi ( https://www.foreverliving.com/cms/downloads/Forever_Pomesteen_Power_18.pdf),impreuna cu substantele necesare mentinerii mobilitatii articulatilor -toate acestea intr-un ambalaj practic,mereu la indemana.
Fredoom2Go iti pune la dispozitie toate elementele nutritive pt sanatatea articulatilor, oriunde te-ai afla si orce stil de viata ai avea!

Vrem sa ne mentinem articulatiile sanatoase? Trebuie sa facem miscare. in acelas timp, organismul nostru are nevoie de un sistem imunitar puternic pt a face fata provocarilor zilnice.

CE CONTINE FREEDOM2GO?
-gel stabilizat de Aloe vera,bogat in substante nutritive
-Sulfat de glocozamina si sulfat de condroetina, doua substante care pot mentine sanatatea si mobilitatea articulatiilor
-metil-sulfonil-metan(MSM)
-Suc dulce de rodie, un adevarat tezaur de antioxidanti, ce surclaseaza vinul rosu, ceaiul verde si chiar afinele.

CE INSEAMNA?

Glucozamina[/u]- o substanta produsa de organism, care se regaseste, de asemenea, in cantitati mici in anumite alimente. Consistenta sa gelatinoasa amortizeaza socurile lka care sunt supuse articulatiile si mentine cartilajul articular sanatos. Cercetarile de specialitate au demonstrat ca durerea si pierderea mobilitatii articulatiilor pot fi ameliorate prin administrarea unei doze zilnice de sulfat de glucozamina.

[u]CONDROITINA
- component natural al cartilajului ce protejeaza articulatiile, ce poate sa blocheze actiunea enzimelor responsabile de distrugerea cartilajului. Alaturi de un regim de viata sanatos, includerea sulfatului de condroitina in alimentatia zilnica va ajuta sa aveti articulatii sanatoase si puternice pt mult timp.

MSM- o sursa primara de sulf biodisponibil, care ajuta la mentinerea sanatatii tesutului conjuctiv si a articulatiilor.

Forever2GGo reuneste, intr-o formula unica, gel stabilizat de Aloe vera, substante prezente in mod natural in articulatii si suc dulce si aromat de rodie, bogat in antioxidanti.
Forever Freedom2Go ne pune astfel la dispozitie o modalitate sigura si practica de a ne bucura de beneficiile unui supliment nutritiv extrem de valoros!

-articol aparut in revista FOREVER, nr 132, aprile 2010.
zana_ale
zana_ale
Medic generalist
Medic generalist

Varsta : 42
Localizare : fagaras
Job/Fun : medic rezident medicina de urgenta
Stare de spirit : optimista,poate prea optimista :)
Nume poznas : mihaela si alexandra
Inscriere : 04/01/2009
Nr. mesaje : 140

http://www.aloe-vera-forever.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum