Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Subiecte similare
Admin on-line
Mihaela

Ana Maria

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori :: 1 Motor de căutare

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 141, Mar Feb 01, 2011 3:33 am
Ultimele subiecte
» IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE ARAMIS
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA I_icon_minitimeMar Iun 28, 2011 10:49 am Scris de tavibkk

» ce am gatit azi
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 8:09 pm Scris de ShopKids

» Haine copii
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA I_icon_minitimeMar Iun 07, 2011 7:48 pm Scris de ShopKids

» Bijuterii UNICAT - realizate manual
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA I_icon_minitimeLun Mai 30, 2011 4:35 pm Scris de eOti

» Premiatii concursului
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» Alexia-Diana Basceanu
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA I_icon_minitimeMar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» hainute copii de firma outlet si second hand
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA I_icon_minitimeLun Mai 09, 2011 5:56 am Scris de ianismagazin

» Album MARA
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA I_icon_minitimeMier Mai 04, 2011 7:34 pm Scris de teodoraion

» La Multi Ani Ana!!
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA I_icon_minitimeMar Apr 19, 2011 2:38 am Scris de alinagherman

» 3 lucruri care ne sperie
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA I_icon_minitimeMier Apr 06, 2011 10:37 pm Scris de sandy

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Stiri

Terapie on-line


New sponsor










handmade,sourire des couleurs,zambetul culorilor
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 2466r05


Sponsori


Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

+8
monica72
madamio
andreiush
Arama Nicoleta
Mihaela
Adriana
alinagherman
raruta
12 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de raruta Lun Apr 19, 2010 1:48 am

Sponsorul nostru drag http://www.povestioare.go.ro/ vine in casuta noastra si ne sponsorizeaza acest concurs.

Premiile sunt 3 CD-URI SUPERBE.

Ce trebuie sa faceti voi?

Sa intrati in forum si la sectiunea Concurs - POVESTEA DE SEARA sa ne impartasiti din experienta voatra legata de lectura pentru cei mici. Sa ne povestiti daca le cititi povesti copiilor, daca ai vostri copii adorm seara citindu-le povesti, ce fel de povesti le cititi sau ce fel de carti cumparati pentru cei mici. Preferati povestile audio sau cele pe hartie.
Cele mai intersante postari vor fi premiate de sponsorul nostru cu cate un cd.

Durata concursului va fi de o luna de zile -18.04.2010-18.05.2010

Mult succes!
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de alinagherman Lun Apr 19, 2010 11:06 pm

foarte frumos concursul...multuimim sponsorului Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 100964 si asteptam cat mai multe povestiri.
fabi are 2 ani jumatate i am incercat de cateva ori sa citim dar mai mult de 10 minute nu este atent. I-am luat toata colectia de la disney cu povesti. le rasfoieste..nu le rupe dar inca nu are rabdare
alinagherman
alinagherman
Mamica moderator
Mamica moderator

Varsta : 41
Localizare : Iasi
Job/Fun : fun
Stare de spirit : vesela
Nume poznas : Fabian Mihai si Eduard Stefan
Inscriere : 11/01/2009
Nr. mesaje : 2018

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de Adriana Mar Apr 20, 2010 1:25 pm

multumim ana pentru concurs...multumim sponsorului pentru premiile oferite.....si asteptam cat mai multe povestioare
Adriana
Adriana
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 45
Localizare : BUCURESTI
Job/Fun : AS MEDICAL
Stare de spirit : FERICITA
Nume poznas : ADRIANA mami
GABRIEL MARIAN bebe
Inscriere : 16/11/2008
Nr. mesaje : 1853

http://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de raruta Mar Apr 20, 2010 2:10 pm

Te astept cu drag si pe tine Adriana!
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de Mihaela Mier Apr 21, 2010 3:04 am

Buna dragelor.. frumos concurs Ana... si multumim sponsorului.

Mara are acum 2ani si 8 lunite(in curand) ii plac povestile foarte mult.Eu i-am cantata inca de cand era micutza .. la culcare in special .. cantecelul ei preferat e cu "iepuras coconas" si "micul greieras" , dar de pe la 2 ani si vreo 2 luni, avand colectia Disney.. m-am pus sa ii citesc, apoi am tras pe cd-uri colectia desene animate disney (dublate in limba romana), pentru ca o atrage tot ce este cu muzica, cu cantecele, asa Mara s-a indragostit de Balu si Mogli,de Dumbo si Pinochio. Tati s-a implicat si el si a inceput seara cand o culca el sa ii spuna povestioare... si Marei ii place "Motanul incaltat" spus de tati, si "Scufita rosie" spusa de mami: ne corecteaza .. ca mami spune asa , sau tati spune asa nu ca tine Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 108770

Prin urmare, micutei noastre Mara, ii plac povestile, discutam pe carticica, ea stiind povestea, sau se joaca cu mine cu un caiet in manuta si ma intreaba daca vreau sa imi citeasca o poveste.. asa ca mami o lasa si ea inventeaza povesti si include in povestile ei jucariile care sunt prin casa in momentul ala. Iar mami o felicita si ea e foarte fericita.

Cred ca povestile sunt minunate, fie ele citite, ascultate sau vizionate in forma unui frumos desen animat.Fac copii sa fie creativi, sa isi imbogateasca imaginatia. Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 245634
Mihaela
Mihaela
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 42
Localizare : braila
Job/Fun : mamica de Mara
Stare de spirit : fericita sii iubita
Despre noi : Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 526438t4ocp540c1
Nume poznas : Mihaela/Mara
Inscriere : 22/10/2008
Nr. mesaje : 2274

http://www.copilasipoznasi.com

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de Adriana Mier Apr 21, 2010 11:38 am

foarte frumos miha Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 574316 este foarte important ca copiilor sa incepi sa le citesti povesti de cand sunt micuti, chiar daca ei nu sunt foarte atenti ....incet incet vor deveni interesati de ceea ce le citim
Adriana
Adriana
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 45
Localizare : BUCURESTI
Job/Fun : AS MEDICAL
Stare de spirit : FERICITA
Nume poznas : ADRIANA mami
GABRIEL MARIAN bebe
Inscriere : 16/11/2008
Nr. mesaje : 1853

http://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de Mihaela Joi Apr 22, 2010 3:50 pm

da asa este.. trebuie sa incepi cu o pevestioara care sa ii capteze atentia.. poate unuia ii plac animalele, altora printii si printesele, altora povesti cu dinozauri.. este la fel ca si cu prima carte pe care o sa o citeasca.. trebuie sa ii dai dupa caracterul copilului, dupa ceea ce ii place lui, si asa ii deschizi pofta de a citi
Mihaela
Mihaela
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 42
Localizare : braila
Job/Fun : mamica de Mara
Stare de spirit : fericita sii iubita
Despre noi : Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 526438t4ocp540c1
Nume poznas : Mihaela/Mara
Inscriere : 22/10/2008
Nr. mesaje : 2274

http://www.copilasipoznasi.com

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de Arama Nicoleta Joi Apr 22, 2010 10:26 pm

Dragoş poznaşul nostru din casă are vârsta de 3 ani şi 9 luni. Este un copil care îi plac foarte mult poveştile. Pentru el poveştile fac parte din viaţa lui. La noi în casă fiecare are un rol dintr-o poveste:tata- zâna cea bună, mama-lupul, Dragoş- iezişorul, mamaie-fantoma, tataie-motanul (Dragoş- şoricelul). Fiului meu îi place mult să fie pupat de aceea seara la culcare îi place Capra cu treiezi pe care o povestim împreună .Îi place foarte mult momentul în care lupul înghite iezişorii iar eu sunt lupul care îl pup continu spunând că îl mănânc. Este un moment de joacă şi de destindere între noi, iar momentul cel mai serios care anunţă culcarea este rugăciunea. Pot să vă spun că soţul care nu avea nici o treabă înainte să îşi facă rugăciunea seara acuma stă cu noi iar Dragoş o spune foarte serios ne pupă pe amândoi şi se culcă.
Arama Nicoleta
Arama Nicoleta
Mamica noua
Mamica noua

Varsta : 49
Localizare : Galati
Job/Fun : profesoara
Stare de spirit : sunt un om cu foarte multa energie si indemanare catre creatie
Despre noi : Suntem o familie unita care ne dorim de la Dumnezeu sa ne tina pe pamant pana vom avea nepoti si stranepoti.
Nume poznas : Arama Nicoleta, iar pe puiul meu de om Arama Dragos Andrei
care este razgaiatul familiei.
Inscriere : 09/04/2010
Nr. mesaje : 36

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de raruta Joi Apr 22, 2010 11:46 pm

Foarte frumos si impresioanant Nicoleta ceea ce faceti voi. O sa incercam si noi de acum sa zicem rugaciunea de seara.
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de Mihaela Vin Apr 23, 2010 12:23 am

Foarte frumos Nicoleta, daca ai citit si eu ii spun Marei "scufita si capre cu 3 iezi" si eu sunt tot lupul Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 273304 si la fel ne pupacim.. si mami o pupa pana o "mananca" cu totul. cred ca de asta le si place mai mult povestea. Si Marutza a inceput sa spuna rugaciuni.. bine o stie pe inger ingeras, si se inchina cam alandala... dar o face, dar mai mult cand vrea ea.. o mai surprind ca se inchina la icoana din casa Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 165915 si spune rugaciunea.. Va pupacesc si pe voi si tineti-o tot asa
Mihaela
Mihaela
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 42
Localizare : braila
Job/Fun : mamica de Mara
Stare de spirit : fericita sii iubita
Despre noi : Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 526438t4ocp540c1
Nume poznas : Mihaela/Mara
Inscriere : 22/10/2008
Nr. mesaje : 2274

http://www.copilasipoznasi.com

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de andreiush Dum Apr 25, 2010 3:48 pm

Buna
Venim si noi cu o povestioara de noapte Buna

A fost odata......(inca mai este dar sa intram in lumea povestii) un baietel pe care il chema Andrei
si era un copilas foarte frumos si cuminte
Intr-o zi, un Zmeu mare a venit la el si i-a spus:
- Andrei, intr-o zi cand ai sa cresti , am sa vin la tine si am sa pe iau la mine acasa , atunci nu vei mai fi asa cuminte ca acum
andrei insa pentru ca el shtia ca va fi un baietel foarte cuminte i-a raspuns:
- e! Hai s-o vad si pe asta nene Zmeule! Sac ca voi fi cuminte si nu o sa ma iei de langa mami a mea


Insa dupa o vreme, Andrei crescuse si intr-o zi, fara sa isi de-a seama nu si-a ascu;ltat mamica si seara inainte de a adormi, zmeul cel mare veni la el si il duse in casa lui mare si intunecata unde il tinea inchis fara sa il lase sa se joace
Dar andrei shtia ca daca va fi cuminte, Zmeul va trebui sa ii de-a drumul caci lui nu ii plac copii cuminti
asa ca , in loc sa planga si sa faca galagie razgaiata (asa cum fac majoritatea copiilor) Andrei statea cuminte in casa mare si intunecata a zmeului
dupa cateva zile , zmeul vazand ca Andrei nu este ca ceilalti copii il duse innapoi la mamica lui



asta este o povestioara inventata de mine pe care i-o spun baietelului meu in fiecare seara
am prescurtat-o cu mult acum caci nu cred ca as fi putut sa o scriu chiar pe toata. pare mai scurta cand o rostesti decat cand o scri
Andrei al meu este fascinat de aceasta povestioara si cand il bag in pat imi spune sa ii mai zic odata povestea lui Andrei ca sa stie si el sa fie cuminte si sa nu vina Zmeul sa il ia la el acasa

sper ca v-a placut

andreiush
Mamica noua
Mamica noua

Varsta : 38
Localizare : bucuresti
Job/Fun : administrator
Stare de spirit : be happy , don't worry
Despre noi : ana si andrei
Nume poznas : ana si andrei
Inscriere : 19/03/2010
Nr. mesaje : 3

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de Arama Nicoleta Dum Apr 25, 2010 7:31 pm

Foarte frumoasă povestioara. Cât timp avem copii trebuie să învăţăm să şi inventăm. Până la 2 ani Dragoş nu avea răbdare să îi citesc povestea şi atunci am trecut şi eu la etapa când inventam foarte mult. Acuma este tocmai invers stâm în pat împreună îşi întinde cărţile lui şio alege pe cea care îi place cel mai mult şi o povesteşte după imagini. Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 574316
Arama Nicoleta
Arama Nicoleta
Mamica noua
Mamica noua

Varsta : 49
Localizare : Galati
Job/Fun : profesoara
Stare de spirit : sunt un om cu foarte multa energie si indemanare catre creatie
Despre noi : Suntem o familie unita care ne dorim de la Dumnezeu sa ne tina pe pamant pana vom avea nepoti si stranepoti.
Nume poznas : Arama Nicoleta, iar pe puiul meu de om Arama Dragos Andrei
care este razgaiatul familiei.
Inscriere : 09/04/2010
Nr. mesaje : 36

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de madamio Dum Apr 25, 2010 9:29 pm

am incercat de multe ori sa i spun baiatului meu povesti,am incercat 'scufita rosie' 'capra cu 3 iezi' motanul incaltat'.asculta jumate de poveste apoi se plistisea si nu m a mai asculta,am cumparat carticele cu '101 dalmatieni , fata mosului si a babei' si multe altele care.nu prea i au atras atentia........am incercat asadar sa inventez una,o poveste care ii place tare mult.si pe care o asculta cu multa atentie in fiecare seara:'A fost odata un baietel foarte istet,frumusel ,care avea 2 ochi albastri ca cerul senin o gurita mica,mica,si o inimioara tare buna.Baietelul avea 3 ani si ,iubea foarte mult florile si animalele si zi de zi meregea cu mamica lui in gradina unde ingrijea florile,le uda,apoi culegea si mergeau in parc si ofereau Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 772993 tuturor fetitelor si mamicilor lor.Mergand zi de zi in parc baietelul vazuse pe acolo o fetita tare dragalasa care se plimba cu un catel si cu mamica ei,el,vazand o se duse la ea sa i dea o floricica,ii intinde floarea cu multa dragoste si ii spune 'ata e pentu  tine,pentu tea mai fumoaca fata' fetita se feri de el si incepe sa planga,baietelul ramase uimit si incepe sa plnga si el.Mamica fetitei ia floarea si se indeparta cu catelul si fetita.Baietelul intreaba mirat:'mami,cu ce am glesit?am facut teva lau?Atunci mamica lui ii explica :"nu,puiule,nu ai gresit,doar ca e fetita e bolnavioara,ea nu vede ,te aude dar nu te vede,trebuie sa ne rugam la doamne doamne si la printesa florilor sa ajute aceasta fetita sa vada.De atunci baietelul mergea si mai desa in gradina cu Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 772993 de unde culegea nmai multe Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 772993,si se ruga la pzana florilor si la doamne-doamne sa se faca fetita bine,mergea zi de zi in parc sa vada din nou acea fetita,dar nu o mai vazu(aici Madalin se inchina si se roaga si el ca fetita sa se faca bine ) .Intr o zi  baietelul rupse toate florile din gradina si le puse una peste alta si facuse o coronita mare de Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 772993,merse cu mamica lui din nou in parc,si ,minune,fetita veni alergand spre el,ii dadu un pupik si ii multumi pentru coronita de Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 772993,baielelui intelese ca 'doamne doamne si zana florilor' o facuse bine pe fetita.De atunci fetita si baietelul sunt buni prieteni,ei se roaga impreuna,ingrijesc florile si daruiesc Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 772993 copiilor'mai sunt multe povesti inventate pe care i le spun lui Mada dar asta e una din preferatele lui.
madamio
madamio
Mamica cu experienta
Mamica cu experienta

Varsta : 42
Localizare : braila
Job/Fun : deocamdata,cea mai mare preocupare a mea este baietelul meu scump Madalin,mami/Mioara,tati/Marius
Stare de spirit : sunt o mamica fericita
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 371

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de Arama Nicoleta Dum Apr 25, 2010 9:41 pm

Sunt foarte frumoase povestioarele fetelor. Ar fi frumos ca toate aceste povestioare inventate de voi să fie stoacate separat. În timp jocul dispare dar poveştile rămân şi pot fi citite de unele mămici care la început nu ştiu cum să se descurce cu creativitatea. Este foarte important ca atunci când vreţi să îi spuneţi o poveste copilului şi nu are răbdare să o povestiţi după imagini. Copilul pe lângă faptul că o aude vede şi imaginile. Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 55488
Arama Nicoleta
Arama Nicoleta
Mamica noua
Mamica noua

Varsta : 49
Localizare : Galati
Job/Fun : profesoara
Stare de spirit : sunt un om cu foarte multa energie si indemanare catre creatie
Despre noi : Suntem o familie unita care ne dorim de la Dumnezeu sa ne tina pe pamant pana vom avea nepoti si stranepoti.
Nume poznas : Arama Nicoleta, iar pe puiul meu de om Arama Dragos Andrei
care este razgaiatul familiei.
Inscriere : 09/04/2010
Nr. mesaje : 36

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de raruta Dum Apr 25, 2010 10:13 pm

Foarte frumoase povestioarele voastre fetelor! Am de facut un anunt:

Mamicile care participa la discutii in cadrul acestui concurs sunt rugate sa ma contacteze pe mess la id-ul anuta_bombonuta sau pe mail anuta_bombonuta@yahoo.com pentru a va pune la dispozitie un chestionar pe care sa il completati. Este un vorba de un chestionar despre carti de care sponsorul nostru are nevoie pentru realizarea unui studiu.

Concluzia: VA ASTEPT cu drag sa ma contactati!
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de Adriana Vin Apr 30, 2010 12:53 pm

foarte frumoase povestioarele fetele....mult succes tuturor
Adriana
Adriana
Mamica cu greutate
Mamica cu greutate

Varsta : 45
Localizare : BUCURESTI
Job/Fun : AS MEDICAL
Stare de spirit : FERICITA
Nume poznas : ADRIANA mami
GABRIEL MARIAN bebe
Inscriere : 16/11/2008
Nr. mesaje : 1853

http://mamicicochete.forumgratuit.ro/forum.htm

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de alinagherman Vin Apr 30, 2010 1:09 pm

eu din pacate nu am o imaginatie asa de bogata dar aseara i-am citit povestea cartea junglei si a stat si a ascultat-o dar mereu ma intrerupea sa-mi spuna personajele..era foarte incantat de ele si eu ca le cunoaste si le-a invatat foarte repede..sa vedem in seara asta ce poveste vrea....
alinagherman
alinagherman
Mamica moderator
Mamica moderator

Varsta : 41
Localizare : Iasi
Job/Fun : fun
Stare de spirit : vesela
Nume poznas : Fabian Mihai si Eduard Stefan
Inscriere : 11/01/2009
Nr. mesaje : 2018

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de raruta Joi Mai 06, 2010 10:48 pm

Mai vine cineva sa ne impartaseasca din experientele legate de lectura in ceea ce ii priveste pe cei mici.
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de raruta Dum Mai 09, 2010 3:00 pm

Nu mai vine nimeni? Sunt asa de frumoase premiile insa nu inteleg de ce mamicile nu vor sa participe! bum
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de raruta Dum Mai 09, 2010 3:05 pm

Am venit sa va arat si premiile pentru ca am omis sa o fac in prima parte a concursului:
Premiul I:Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Coperta_vol1
Premiul al II lea: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Coperta_cd2
Premiul al III-lea:
Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Coperta_vol3
raruta
raruta
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 43
Localizare : PISCU
Job/Fun : bibliotecar scolar
Stare de spirit : vesela,energica , comunicativa
Despre noi : Rares-Valentin este minunea pe care am asteptat-o ceva timp. Acum el este centrul universului nostru.
Inscriere : 29/10/2008
Nr. mesaje : 6082

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de monica72 Lun Mai 10, 2010 12:21 am

fetita mea Antonia are 3 ani si 4 luni si adora povestile ,iar preferatele ei sunt Alba ca zapada si cei 7 pitici si Cenusareasa ,daca nu le citim le vedem la tv pe dvd,si noi seara de seara citim povestioare ,cumparam toate cartile de colorat cu povestea Alba ca zapada iar daca o intrebi cum o cheama ea zica Antonia si Alba ca zapada ,la gradi vrea sa mearga imbracata doar in rochita ca si Alba ca zapada ,e povestea ei preferata de care nu se mai satura .

monica72
Mamica noua
Mamica noua

Varsta : 51
Localizare : Cugir
Job/Fun : familia
Stare de spirit : optimista
Inscriere : 05/12/2008
Nr. mesaje : 108

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de narcy Lun Mai 10, 2010 11:45 pm

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 315916 Fetita mea are 2 ani si 10 luni si ii plac foarte mult povestile.
ei ii place sa-i citesc povestile. Ii place scufita rosie , scoala ursilor, capra cu 3 iezi, iar uneori inainte de culcare dupa ce ii citesc vrea sa-i pun sa se uite la veronica.
i-am cumparat si carti educative(crisan)-formele si culorile.in acelasi format avem si cartea cu scufita rosie.
narcy
narcy
Mamica cea mai tare
Mamica cea mai tare

Varsta : 41
Localizare : BRAILA
Job/Fun : andreea ingerasul mamii
Stare de spirit : FERICITA SI IUBITA
Nume poznas : mami-Narcisa
tati:Paul
puiul nostru:Andreea
Inscriere : 28/10/2008
Nr. mesaje : 3802

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de oltea Dum Mai 16, 2010 7:57 pm

Cand bebe era inca pe drum, am citit eu ca este bine sa ii citesti. Chiar daca pare ciudat. Deci am inceput de atunci si am continuat pana acum. Doar ca acum nu are rabdare sa citesc, da repede paginile sa se uite si sa comenteze, mai nou, imaginile. Personajele preferate sunt deocamdata animalele si un bebe, cu povestea lui cu tot.
Chiar daca acum este mica, sper ca va deprinde dragostea de povesti si placerea de a asculta si de a citi povesti.
oltea
oltea
Mamica moderator
Mamica moderator

Varsta : 55
Localizare : brasov
Job/Fun : cel mai nou job al meu: mami / sudoku
Stare de spirit : ok
Inscriere : 05/01/2009
Nr. mesaje : 2419

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de Mihaela Dum Mai 16, 2010 8:10 pm

Si Marei ii place sa comenteze dupa poze, si ii plac povestile cu animalutze.. acum are un film preferat "De ce are vulpea coada", film romanesc, pentru ca Gabi, personajul de acolo, se joaca cu animalutele, cu Bambilica curcanul, cu ochi ageri-catelul, si se duce cu bunicul sa prinda vulpea... daca copii vostri prefera animalele,, e un film frumos de vizionat, chiar si pentru voi
Mihaela
Mihaela
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 42
Localizare : braila
Job/Fun : mamica de Mara
Stare de spirit : fericita sii iubita
Despre noi : Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA 526438t4ocp540c1
Nume poznas : Mihaela/Mara
Inscriere : 22/10/2008
Nr. mesaje : 2274

http://www.copilasipoznasi.com

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de oltea Dum Mai 16, 2010 8:19 pm

Mihaela, unde se gaseste filmul cu vulpea? Este un film de desene animate? Este la tv sau pe dvd?
oltea
oltea
Mamica moderator
Mamica moderator

Varsta : 55
Localizare : brasov
Job/Fun : cel mai nou job al meu: mami / sudoku
Stare de spirit : ok
Inscriere : 05/01/2009
Nr. mesaje : 2419

Sus In jos

Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA Empty Re: Un nou concurs: POVESTEA DE SEARA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum