Bine ati venit pe forumu nostru plin de culoare si voie buna.
Pentru a ne ajuta sa ne marim comunitatea va rugam sa va inregistrati !
O zi buna va doresc pe forum si succes la cat mai multe posturi.

Atentie, nu folositi Internet Explorer 6-7 [ nici 8 nu ar trebui, dar merge ] , folositi Mozilla pentru o buna vizualizare a forumului.
Conectare

Mi-am uitat parola

Admin on-line
Mihaela

Ana Maria

Cine este conectat?
In total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 141, Mar Feb 01, 2011 3:33 am
Ultimele subiecte
» IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE ARAMIS
Mar Iun 28, 2011 10:49 am Scris de tavibkk

» ce am gatit azi
Mar Iun 07, 2011 8:09 pm Scris de ShopKids

» Haine copii
Mar Iun 07, 2011 7:48 pm Scris de ShopKids

» Bijuterii UNICAT - realizate manual
Lun Mai 30, 2011 4:35 pm Scris de eOti

» Premiatii concursului
Mar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» Alexia-Diana Basceanu
Mar Mai 10, 2011 2:26 pm Scris de sandy

» hainute copii de firma outlet si second hand
Lun Mai 09, 2011 5:56 am Scris de ianismagazin

» Album MARA
Mier Mai 04, 2011 7:34 pm Scris de teodoraion

» La Multi Ani Ana!!
Mar Apr 19, 2011 2:38 am Scris de alinagherman

» 3 lucruri care ne sperie
Mier Apr 06, 2011 10:37 pm Scris de sandy

Octombrie 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

Stiri

Terapie on-line

New sponsor

handmade,sourire des couleurs,zambetul culorilor
Image and video hosting by TinyPic

Sponsori

Bioenergia

In jos

inchis Bioenergia

Mesaj Scris de Mihaela la data de Mier Iul 01, 2009 4:10 am

DESPRE BIOENERGIE IN GENERAL

Medicina moderna se dezvoltã vertiginos in diferite domenii dar prezinta anumite limite în privinta afectiunilor fizice care au aceleasi simptome cu afectiunile de cauza energetica.
Acolo unde medicii sau medicamentele dau gres sau sunt insuficiente se întâmplã ca sperantele sã vinã de la o terapie cu totul diferitã si anume, terapia care face parte din medicina alternativa-BIOENERGIA.
Ca si: acupunctura, homeopatia, presopunctura, aromoterapia, meloterapia, cristaloterapia, bioenergia vizeaza tocmai acel aspect care îi scapa medicinei clasice.
Fizica moderna cuanticã, recunoaste faptul cã noi trãim intr-o lume vibrationala care exista, chiar dacã este invizibila. Aici este vorba de campuri care se afla în jurul nostru, câmpul biologic, electric, magnetic, cuantic.
Campul electro-magnetic al omului propaga radiatii electromagnetice sub forme de vibratii asociate cu coante de energie. S-a stabilit ca aceste vibratii sunt capabile sa organizeze diferite forme si sa transporte energii care sunt capabile sa poarte si informatii datorita Spiritului Divin.
Bioenergia se bazeaza pe aceste energii informationale, vibrationale care sunt în stransa legatura cu fortele divine din Cosmos.
Omul este alcatuit din 3 corpuri:
-fizic;
-energetic;
-spiritual
Acestor 3 corpuri le corespund 3 lumi diferite.
Corpului fizic ii corespunde lumea materiala vizibila. Celalte 2 corpuri apartin lumii invizibile, energetice si vibratorii. Toate aceste 3 corpuri se integreaza si formeazã o unitate cosmica, cu legea ei, patologia si fiziologia ei, de care se ocupa medicina energetica -BIOENERGIA.
Noi bioenergoterapeutii avem darul de a vedea unitatea cosmica prin AURA.Un bun bioenergoterapeut trebuie sa fie si sa ramâna puternic fizic si moral, pentru a fi capabil la nevoe, sa efectuieze transmiterea fluidului sau energetic.
Un tratament bioenergetic gresit condus risca sa se întoarca impotriva celui care-l efectuiaza, în sensul ca raul în loc sa iasa si sã dispara prin actiunea tamaduitoare, energia malefica patrunde pur si simplu în mainele sale, el captand, cateva ore mai tarziu simptomele bolnavului, care pleaca de obicei complet refacut! Bioenergoterapeutul fiind astfel supus la anumite riscuri.

Bioenergia se aplica si in diferite stadii ale bolii în cazul afectiunelor mai mult sau mai putin grave.Tratamentul bioenergetic reprezinta adesea ultima sperantã pentru cei bolnavi.
Bioenergia, totusi nu este atotputernica, asa cum nu e nimic din ce tine de omenesc. Nu exista deci o reusita totala.
Bioenergoterapeutul este in primul rand un om, cu slabiciunile sale, grijile sale, cu responsabilitatile sale, nu este un supra-om, chiar daca uneori cei din jur pot avea aceasta impresie .Aura este haloul energetic format din imbinarea tuturor câmpurilor corpurilor.
Aura are forme diferite, marime , culoare, densitate, luminozitate, dupa aceste calitati un bioenergoterapeut poate pune un diagnostic complet, mai ales daca poate simti si cu corpul sau, sau cu mainile afectiunile persoanelor respective.
Cele mai raspandite culori ale aurei sunt: galben, albastru, fiecare reprezentand calitati patologice, emotive, fiziologice impreuna cu alte calitati -densitate etc .
Fenomenul de Aura este cunoscut de mii de ani, pictorii antici au reprezentat prin zugravirea luminii în jurul corpului la diferiti Sfinti.
Cu ochiul liber, o poate vedea numai un bioenergoterapeut adevarat. Si o fotografie poarta câmpul energetic, de aceea si pe foto se poate stabili un diagnostic si se poate face tratament bioenergetic.

Aura reprezinta viata însasi, daca omul e lipsit de energie atunci dupa aura se vede acest lucru.

Rog respectarea regulamentului cu privire la postari, micsorati imaginile si nu abuzati de joculete, sunt subiecte mult mai interesante de discutat pe forum.[/b]
[b]Pentru nelamuriri ne puteti scrie pe MP, mess. sau direct aici http://www.copilasipoznasi.com/opinii-si-sugestii-f27/admin-te-asculta-t260.htm

Mihaela
Mamica admin.
Mamica admin.

Varsta : 36
Localizare : braila
Job/Fun : mamica de Mara
Stare de spirit : fericita sii iubita
Despre noi :
Nume poznas : Mihaela/Mara
Inscriere : 22/10/2008
Nr. mesaje : 2274

http://www.copilasipoznasi.com